Виявляється, трапляються випадки, коли людям, які давно вже отримують державну допомогу на оплату комуналки, або навіть тим, хто вперше звернувся за допомогою, не нараховують гроші. А ще буває, що сім'ям взагалі відмовляють навіть після надання всіх необхідних документів.

Цього разу наші шановні читачі дізнаються, чому не приходять субсидії, і що з цим треба робити.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Що робити, якщо не прийшла субсидія

У разі відмови у наданні допомоги на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у вас є 14 днів на те, щоб доповнити або виправити дані з офіційних джерел інформації, якщо знайшли помилку у власних документах.

Після перевірки оновлених документів Пенсійний фонд може призначити виплати, повідомивши про нове рішення додатково.

Популярні новини зараз
Торкнеться учнів 5-7 класів: у МОН анонсували нововведення Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Показати ще

Загалом для більшості українців, які отримували житлову субсидію під час опалювального сезону, ПФУ самостійно здійснює розрахунок розміру на неопалювальний сезон (з 1 травня до 30 вересня). Додатково звертатись не потрібно.

Якщо ж ви отримували субсидію та хочете внести зміни до інформації про сім'ю чи майнове становище, необхідно звернутися до органів ПФУ з відповідними документами.

Субсидія. Фото: скрін youtube
Субсидія. Фото: скрін youtube

Дуже важливо розуміти, що одним із критеріїв призначення та перепризначення житлової субсидії є відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Тому якщо ви отримували допомогу і у вас є борг — це також одна з причин, чому субсидія не прийшла.

Але вихід є — заборгованість можна поступово сплатити, регулярно сплачуючи борг і не пропускаючи поточні платежі. У такому разі можна розраховувати на пільгу.

Тоді при зверненні за субсидією слід додати копію договору про реструктуризацію з постачальником послуги.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Субсидія на опалювальний сезон 2024-2025: що потрібно знати

У Мінсоцполітики кажуть, що цього року розмір субсидій їх отримувачам буде перераховано автоматично, оскільки жодних змін у процедурі їхнього призначення не відбувалося. Відповідно додатково не треба нікуди звертатися.

Це стосується більшості українців, яким призначали субсидію під час неопалювального сезону, а також тих, чия виплата у неопалювальний сезон дорівнювала 0 грн.

Водночас звернутися за призначенням субсидій потрібно:

- тим, хто раніше не отримував цієї допомоги від держави та планує оформити житлову субсидію вперше;

- людям, яким не було призначено субсидію в попередньому періоді через наявну заборгованість (проте її вдалося погасити або реструктуризувати);

- якщо ви отримували допомогу, але у вас відбулися зміни у майновому стані чи складі сім'ї, змінився соціальний статус чи перелік житлово-комунальних послуг, потрібно подати інформацію про такі зміни протягом 30 днів.

Нагадаємо, про довідки можна забути: українцям дали шанс отримати субсидію у "спрощеному" форматі.

Раніше повідомлялося, субсидія, пенсія та виплати для ВПО: як дізнатися, чи нарахована соціальна допомога не виходячи з дому.

Також, за воду заплатіть більше: українці змушені віддавати гроші через перевірку лічильників.