Затримка більше 10 секунд – тепер неприпустима. Під впливом нових вимог МВФ та задля інтеграції в платіжний ринок ЄС Національний банк України активно реформує карткову індустрію, поступово переводячи її на систему миттєвих переказів, які за стандартами мають виконуватися не більше ніж за 10 секунд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакі зміни, ініційовані Нацбанком та закріплені в новому законі, підписаному Президентом України, є не лише технічними нововведеннями, але і важливими кроками до вступу України в ЄС.
Під визначенням «миттєвих переказів» розуміють операції, які завершуються за лічені секунди, із дотриманням всіх етапів перевірки і без затримок на кінцевій стороні. Для завершення такої транзакції необхідно не тільки забезпечити технічне переказування коштів, але й оперативно виконати:
- всі необхідні перевірки, включно з фінансовим моніторингом;
- миттєве зарахування коштів одержувачу;
- інформування одержувача (через SMS чи push-сповіщення), що підтверджує проведення операції.
Популярні новини заразТЦК перевищує повноваження через одного: що заборонено робити працівникам військкоматів Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги Ваш борг зросте, навіть якщо не користуєтеся грошима: клієнти ПриватБанку прокидаються з новими сумами на рахункуПоказати ще
Термін «миттєві платежі» можуть використовувати тільки ті банківські установи, які чітко дотримуються цієї інструкції. У випадку затримки процесу понад 10 секунд, таке твердження вважатиметься хибним і призведе до санкцій від НБУ.
Заплановане масове впровадження миттєвих платежів обіцяє підвищення якості банківського сервісу для користувачів, але для цього фінансовим установам доведеться адаптуватися до суворих нововведень. За даними Міністерства фінансів, випробування нової системи, які почалися в українських банках восени 2024 року, показали низку труднощів. НБУ вказав на проблеми в обміні інформацією між Центром обробки СЕП (Система електронних платежів) та банками-учасниками, а також недостатню активність самих банків у тестуванні нових підходів – частина з них взагалі не взяла участі в тестах.
Нагадаємо, нічого не було: українці кладуть гроші на рахунок, але в ПриватБанку їх гублять та шукають місяцями
Раніше ми розповідали, що в Україні обмінники планують "переписати" курс долара: яким цінам готуватися в листопаді
Також, ПриватБанк пояснив, чому можуть зникати гроші з картки: не застрахований ніхто