Варто нагадати нашим шановним читачам, що в Україні вже в 13-й раз продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. У країні тривають заходи щодо мобілізації, і в суспільстві обговорюються питання щодо законодавства щодо цього.

Так, українська юристка, адвокатка Тетяна Козян у нещодавньому інтерв'ю для одного з видань розповіла, що не можуть робити представники ТЦК під час воєнного стану.

За словами юристки, є дії ТЦК, які вважаються за порушення законодавства.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Примусовий привід без рішення суду

Юрист Тетяна Козян додала, що під час воєнного стану важливо дотримуватись законодавства та уникати дій, які порушують права громадян.

Популярні новини зараз
ТЦК не мають права: що повинні знати українці про повноваження військкоматів Роботодавці битимуться за пенсіонерів: де старенькі стають найбажанішими працівниками Нові правила обміну валюти: що потрібно знати українцям про банкноти Мобілізація в Україні: які обмеження чекають чоловіків
Показати ще

Працівники ТЦК що неспроможні примусово супроводжувати чи затримувати військовозобов'язаних без відповідного рішення суду. Тільки за наявності судового рішення та у супроводі правоохоронців примусовий привід є законним.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Порушення процедури медичного огляду

Процедура виклику на медичний огляд має бути чітко дотримана. Представники ТЦК не мають права змушувати проходити медогляд осіб, які мають законне відстрочення або визнані непридатними до служби. Будь-яке порушення цього порядку є незаконним.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook
Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

Неналежне поводження з персональними даними

Особиста інформація військовозобов'язаних, зокрема їх персональні дані, є конфіденційною. Розголошення або неналежне зберігання цих даних є порушенням закону, за яке працівники ТЦК можуть відповідати.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Перевищення повноважень

Працівникам ТЦК заборонено без дозволу здійснювати перевірки, входити до житла військовозобов'язаних чи чинити на них тиск, зокрема, якщо вони мають законне право на відстрочку від мобілізації.

До речі, в Україні продовжується мобілізація чоловіків, і за ухилення від цього процесу ТЦК може подати військовозобов'язаного у розшук, якщо є кримінальне провадження.

Нагадаємо, репер Ярмак пояснив, що мобілізація – не вирок. Навіть призначення в піхоту.

Раніше повідомлялося, українцям назвали ідеальний вік для мобілізації: ухиляються або мають бронь.

Також, мобілізують всією родиною: сімейні зв'язки не мають значення.