Через нестачу кадрів українські компанії змінюють свої підходи до пошуку працівників. На тлі повномасштабної війни ринок праці в Україні зазнав значних змін, про що розповіла Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, в інтерв'ю для Spiegel.

Завдяки мобілізації, роботодавці змушені шукати працівників серед тих, хто не підлягає призову, зокрема жінок та літніх чоловіків. Сьогодні в Україні роботодавці активно наймають людей старшого віку — особливо тих, кому виповнилося 60 років, адже вони можуть працювати стабільно, не ризикуючи бути призваними на службу.

Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube
Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

У Міністерстві економіки України підтверджують проблему нестачі робочих рук- нині країні не вистачає 4,5 мільйона працівників. Це питання існувало ще до війни, однак конфлікт посилив цей дефіцит.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Час діставати з шафи зимові речі: синоптики прогнозують перші сильні снігопади Що про вас має знати ТЦК: якими особистими даними не варто ділитися в жодному разі Уважно подивіться на свої купюри у 200 та 100 гривень: українці можуть втратити гроші Українці можуть не платити за житло: покриють усі витрати
Показати ще

Багато українців на початку війни покинули країну — тоді виїхало понад 1,5 мільйона людей, але з часом значні міграційні хвилі стихли, і більшість зосередилася на внутрішньому переміщенні. Так, населення Києва поступово повертається до довоєнного рівня, однак серед нових мешканців значну частку складають люди, що переселилися з інших регіонів країни.

Переселенці. Фото: скрін youtube
Переселенці. Фото: скрін youtube

Ринок праці в Україні залишається нестабільним- кількість вакансій зростає, але кількість нових резюме не встигає за попитом. Роботодавці змушені піднімати зарплати, однак інфляція знижує реальне зростання доходів. Міжнародна організація праці прогнозує, що протягом наступних десяти років дефіцит робочої сили в Україні може сягнути 8,6 мільйона осіб, якщо нинішні тенденції збережуться.

Раніше ми повідомляли, працювати на пенсії чи ні, ПФУ показав різниці у виплатах.

80 % українців не шукають роботи- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, когось звільнять, а комусь піднімуть зарплату.