На кінець вересня в Україні спалахнув скандал через заяву Національної служби здоров’я про те, що вона перестане оплачувати медичні послуги для 4,9 мільйонів пацієнтів, які не пройшли верифікацію. Серед них 4,6 мільйона – діти, багато з яких не мають індивідуальних податкових номерів.

Це викликало занепокоєння у батьків і медиків. Національна служба здоров’я спочатку підтвердила, що оплата за дітей буде продовжена з 1 жовтня. Проте деякі медзаклади все ж почали вимагати від батьків отримати податкові номери для дітей, посилаючись на норми Мінфіну. Про це повідомляться на порталі Lb ua.

Медичні послуги, скріншот: YouTube
Медичні послуги, скріншот: YouTube

Заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич уточнила, що податковий номер обов'язковий лише для дітей старше 14 років, проте медзаклади продовжували вимагати його і для молодших.

Міністерство фінансів у відповідь на запит роз’яснило, що відповідно до нової постанови, верифікація дітей до 18 років має завершитися до 1 лютого 2025 року. Для цього батьки можуть надати або податковий номер, або свідоцтво про народження дитини.

Популярні новини зараз
Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Показати ще

Скрін, Facebook Марія Карчевич
Скрін, Facebook Марія Карчевич

Якщо батьки вирішили отримати податковий номер для дитини, вони можуть подати відповідну форму в паперовому вигляді. Дитину також можна зареєструвати під час оформлення свідоцтва про народження через сервіс "єМалятко". Діти віком від 14 до 18 років можуть отримати податковий номер при оформленні паспорта.

Нагадаємо, українцям відмовлятимуть у лікуванні: хто залишиться без медичної допомоги

Раніше ми писали про те, що незаконні "благодійні внески" в пологових: як боротися з поборами

Крім того, Знай.ua повідомляв, корупціонерів обіцяють перетрусити: у МСЕК шукатимуть посилено