У Волинській обласній клінічній лікарні у пацієнтки вимагали гроші за операцію, яка за законом мала бути безкоштовною. Про це розповіла її донька Ганна Чабарай у Facebook.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГанна для Української правди поділилася, що у серпні її мама отримала травму при падінні з велосипеда та потребувала операції. Її направили до Волинської обласної лікарні, яка має договір з Національною службою здоров'я України (НСЗУ), що дозволяє пацієнтам отримувати такі операції безкоштовно.
Однак після операції мамі довелося заплатити 2000 гривень анестезіологу без будь-яких чеків, а пізніше ще 14 400 гривень лікарю за виписку.
Після виписки Ганна подала скаргу до НСЗУ, і з'ясувалося, що лікарня справді зобов'язана була надати операцію та анестезію безкоштовно. Проте лікарня відповіла, що мама Ганни нібито погодилася на платні "одноразові насадки", які, за їхніми словами, не входять до безкоштовного пакету.
Ганна стверджує, що це брехня, і що її маму ніхто не попереджав про ці додаткові платні елементи.
Після того, як історія стала широко обговорюватися в інтернеті, Ганні зателефонував директор лікарні, який пообіцяв розібратися в ситуації. НСЗУ розпочала службове розслідування, і відповідальні лікарі отримали догани. Також Ганні повідомили, що гроші, які заплатила її мама, будуть повернуті готівкою.
Порада від НСЗУ
Якщо з вас вимагають "подяку" чи якісь платежі, краще одразу зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 та уточнити, чи законні такі дії. Якщо гроші вже передані, без документів, що підтверджують, повернути їх буде складніше. Подати скаргу можна і письмово на сайті НСЗУ або за адресою у Києві, на проспекті Степана Бандери, 19.
Нагадаємо, в Україні школи, лікарні та прості пенсіонери залишаться без інтернету: деталі "темного" податку
Раніше ми писали, 83-річну пенсіонерку виписали з лікарні і відвезли до незнайомців: син був нажаханий, але мама залишилася задоволена
Крім того, Знай.ua повідомляв, як діти на тривалому лікуванні в Україні можуть продовжувати навчання: поради та програми