Після скандального інциденту з підручниками для 7 класу, де карта України була зображена без Криму, видавництво «Літера ЛТД» терміново виправило помилку. Новий наклад підручників з української мови вже надруковано, і тепер карта України містить тимчасово окуповані території, як того вимагають освітні стандарти та національні принципи.

За словами представників «Літера ЛТД», оновлені підручники надійдуть до українських шкіл орієнтовно до грудня 2024 року. У видавництві запевняють, що нові перевірки оригінал-макетів, а також залучення незалежних експертів, допоможуть уникнути подібних помилок у майбутньому. Окрім цього, компанія планує створити єдину загальнодоступну базу карт для використання у всіх навчальних матеріалах.

Шкільний підручник, скріншот: Youtube
Шкільний підручник, скріншот: Youtube

Нагадаємо, у вересні журналістка Тетяна Гонченко виявила, що в підручнику з української мови для 7 класу карта України зображена без Криму. Це викликало значний суспільний резонанс. Співавторка підручника, Анастасія Онатій, пояснила, що така помилка стала наслідком технічного збою у макеті, де замість повної карти залишили карту без окупованих територій. Згодом Онатій запропонувала школярам самостійно домалювати Крим на картах.

Видавництво відреагувало на цю ситуацію і вжило заходів для посилення контролю над якістю навчальних матеріалів. У нових підручниках карта України вже відповідає державним стандартам, що є важливим кроком до забезпечення точності й національної гідності в українській освіті.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, домашні завдання у школі: чи обов'язково їх виконувати, коли дитина хворіє

Раніше ми розповідали, канікули скасовуються? В Україні школам дозволили ставити розклад на свій розсуд

Також, старшокласникам оновили шкільну програму – вибору не залишать