Під час загальної мобілізації в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років можуть вручати повістки, і працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) мають право вимагати у них документи для перевірки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВійськовозобов’язані можуть пред'явити як паперову, так і електронну версію документів. Якщо документів немає при собі, дані перевіряються онлайн через реєстри, повідомляють під час ефіру "7 Каналу".
Начальник мобілізаційного відділення ТЦК Володимир Богданович зазначив, що представники ТЦК можуть встановити особу та уточнити її військові дані через електронні реєстри. Така перевірка можлива і на вулиці, адже і ТЦК, і поліція мають доступ до електронних баз.
Якщо військовозобов'язаний не називає своє ім’я чи не пред'являє документи, працівники ТЦК діють згідно з Постановою №560 Кабінету Міністрів. Спершу представник ТЦК представляється та пояснює ситуацію. Якщо особа погоджується на перевірку, її дані уточнюють, і якщо все в порядку, її відпускають. Якщо ж особа відмовляється, до справи долучається поліція. У разі потреби працівник ТЦК виписує повістку на місці.
ТЦК виконують свою роботу, захищаючи Україну. З моменту повномасштабного вторгнення росії мобілізація стала необхідністю. Українські військові отримують якісну підготовку перед відправленням на фронт, тоді як росія нерідко кидає своїх солдатів у бій без належного забезпечення. Окупанти не сприймають українців як рівних і поводяться з агресією на захоплених територіях.
У цьому контексті, за даними ЦПД, ворожа пропаганда прагне зобразити мобілізацію в Україні як "беззаконня", наголошуючи на таких наративах, як "соціальна несправедливість мобілізації" чи "війна до останнього українця". При цьому замовчується жорстка мобілізаційна політика в самій росії.
Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому.
Після походу до ТЦК не звільняють, як зберегти робоче місце та зарплату- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".