Під час загальної мобілізації в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років можуть вручати повістки, і працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) мають право вимагати у них документи для перевірки.

Військовозобов’язані можуть пред'явити як паперову, так і електронну версію документів. Якщо документів немає при собі, дані перевіряються онлайн через реєстри, повідомляють під час ефіру "7 Каналу".

Паспорт / фото: Укрінформ
Паспорт / фото: Укрінформ

Начальник мобілізаційного відділення ТЦК Володимир Богданович зазначив, що представники ТЦК можуть встановити особу та уточнити її військові дані через електронні реєстри. Така перевірка можлива і на вулиці, адже і ТЦК, і поліція мають доступ до електронних баз.

Якщо військовозобов'язаний не називає своє ім’я чи не пред'являє документи, працівники ТЦК діють згідно з Постановою №560 Кабінету Міністрів. Спершу представник ТЦК представляється та пояснює ситуацію. Якщо особа погоджується на перевірку, її дані уточнюють, і якщо все в порядку, її відпускають. Якщо ж особа відмовляється, до справи долучається поліція. У разі потреби працівник ТЦК виписує повістку на місці.

Популярні новини зараз
В Україні хочуть запровадити черговість мобілізації: впевнені, що громадяни підтримають Українцям може загрожувати космічне подорожчання до 25 гривень за кубометр газу: "І це не межа" У військкомат забудете дорогу: хто з українців більше не цікавить ТЦК Зміни для абонентів: з 1 січня лунатиме новий сигнал
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

ТЦК виконують свою роботу, захищаючи Україну. З моменту повномасштабного вторгнення росії мобілізація стала необхідністю. Українські військові отримують якісну підготовку перед відправленням на фронт, тоді як росія нерідко кидає своїх солдатів у бій без належного забезпечення. Окупанти не сприймають українців як рівних і поводяться з агресією на захоплених територіях.

російський терорист використовує воїна ЗСУ як живий щит \ кадр з відео
російський терорист використовує воїна ЗСУ як живий щит \ кадр з відео

У цьому контексті, за даними ЦПД, ворожа пропаганда прагне зобразити мобілізацію в Україні як "беззаконня", наголошуючи на таких наративах, як "соціальна несправедливість мобілізації" чи "війна до останнього українця". При цьому замовчується жорстка мобілізаційна політика в самій росії.

Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому.

Після походу до ТЦК не звільняють, як зберегти робоче місце та зарплату- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".