Законопроєкт про українськомовне середовище, ініційований народною депутаткою Наталією Піпою, викликав хвилю обговорень у суспільстві. Його основна мета – зробити школи повністю україномовними та викорінити використання російської мови під час навчального процесу. Проте, як саме діятиме цей закон і кого каратимуть за порушення?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаталія Піпа, яка є секретаркою Комітету з питань освіти, науки та інновацій, в
Як пояснила авторка закону, школярі не будуть покарані за використання російської мови. Основні санкції стосуватимуться педагогів, які порушуватимуть мовний режим на території школи. За її словами, кожен, хто почує від педагога російську мову, може звернутися до директора або до мовного омбудсмена, щоб зафіксувати порушення.
Один із ключових аспектів законопроєкту полягає у визначенні, що саме вважається освітнім процесом. Раніше виникали суперечки щодо того, чи належить до освітнього процесу перерва, учительська кімната або інші позакласні активності. За словами пані Піпи, закон має чітко встановити, що будь-яка діяльність на території школи – це освітній процес, і в цьому контексті має використовуватися лише українська мова.
Якщо хтось помітить, що педагог спілкується російською мовою на території навчального закладу, він може звернутися до адміністрації школи або безпосередньо до мовного омбудсмена. При цьому бажано мати свідків або відеодоказ порушення, щоб зробити заяву більш аргументованою.
Нагадаємо, домашка учня викликала справжній фурор: вчитель знизив оцінку, а батьки пішли до суду
Раніше ми розповідали, що всі мають повернутися за парти: МОН вимагає присутності школярів
Також, у навчанні школярів вимагають змін: на що доведеться піти