З вересня 2025 року учнів-переселенців зобов'яжуть навчатися в школах за місцем фактичного проживання, якщо дозволяють умови безпеки. Цю ініціативу підтримує Міністерство освіти і науки України (МОН) в рамках програми "Школа офлайн".

Вона спрямована на забезпечення якісної освіти, інтеграцію дітей у нові громади та розвиток важливих навичок через очне навчання. МОН також надало інструкцію для батьків, як перевести дитину до нової школи за місцем проживання – пише Міністерство освіти і науки України.

Школярі на уроці
Школярі на уроці

Як перевести дитину до школи за місцем проживання:

  1. Отримання інформації від поточної школи: Батькам слід звернутися до навчального закладу, де дитина наразі навчається дистанційно, щоб дізнатися про зміни з початком нового навчального року.

    Популярні новини зараз
    Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
    Показати ще
  2. Перевірка наявності місць: На сайті Інституту освітньої аналітики можна перевірити, чи є вільні місця у школі, що знаходиться за фактичним місцем проживання дитини.

  3. Якщо є місця:

    • Батьки повинні подати заяву до однієї зі шкіл за місцем проживання.
    • Поінформувати про переведення поточний навчальний заклад, де дитина навчається дистанційно.
    • Директор дистанційної школи переводить дитину до нової школи.
  4. Якщо місць немає:

    • Дитина може продовжити навчання дистанційно у своїй школі, проте батьки мають надати підтвердження про відсутність місць у місцевій школі.
    • Дистанційна школа закріплює рішення про продовження навчання дитини онлайн наказом.

Школярі. Фото Freepik
Школярі. Фото Freepik

Таким чином, МОН прагне зробити навчальний процес більш ефективним і адаптованим для переселенців, дозволяючи їм краще адаптуватися в нових умовах та отримувати повноцінну освіту.

Раніше ми повідомляли, міносвіти оновило систему оцінювання.

Школярам надали три формати навчання- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, міносвіти готує нові правила для школярів.