З початком опалювального сезону в Україні зростає занепокоєння щодо можливих атак на критичну інфраструктуру, особливо в контексті можливого масштабного ракетного удару з боку Росії, націленого на енергетичні об'єкти.

Останнім часом відзначається зниження кількості ракетних обстрілів міст України, що може свідчити про підготовку до нового етапу війни, на що вказують аналітики німецького телеканалу ZDF.

Енергетична інфраструктура. Фото: скриншот з відео
Енергетична інфраструктура. Фото: скриншот з відео

У минулому тижні російська армія майже не застосовувала ракети для атак на українські міста, натомість використовуються ударні дрони та зенітно-ракетні комплекси С-300, переобладнані для ударів по наземних цілях.

Ця зміна в тактиці викликає занепокоєння серед аналітиків, які вважають, що це може бути ознакою підготовки до серйознішого наступу. Використання переважно безпілотників і обмежених ракетних ресурсів свідчить про намір Росії зберегти свої запаси для потужніших атак.

Популярні новини зараз
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Вибухи. Фото: youtube
Вибухи. Фото: youtube

Німецькі експерти пропонують дві основні версії, які можуть пояснити цю зміну в російській стратегії. Перша полягає в тому, що виробництво нових крилатих і балістичних ракет в росії стикається з труднощами, що призводить до скорочення запасів високоточної зброї.

Друга версія вказує на те, що москва може накопичувати ракети для майбутніх концентрованих ударів, спрямованих на енергетичну інфраструктуру України.

Ракетний обстріл / фото: Reuters
Ракетний обстріл / фото: Reuters

Експерти вважають, що потенційний ракетний удар може бути спрямований на енергетичні об'єкти, що може призвести до серйозних перебоїв у постачанні тепла та електроенергії, особливо в умовах зимового періоду.

Такі атаки можуть викликати гуманітарну кризу, особливо в великих містах, де залежність від енергопостачання є критично важливою.

Нагадаємо, чи буде Україна зі світлом? Експерти оцінили загрози на зиму

Раніше ми писали про те, що без проблем поки що лише до листопада: зимові відключення під питанням

Крім того, Знай.ua повідомляв, дозволить зекономити сотні гривень: YASNO підказали, як вибирати прилади