Якщо ви отримали "заочний штраф" від ТЦК, важливо знати, що держава може примусово стягнути гроші з вашої картки або забрати майно, якщо штраф не буде сплачений. Це може статися через виконавчу службу, тому важливо не ігнорувати ситуацію і вчасно вжити необхідних заходів.

"Заочний штраф" накладається на громадян, які не забрали повістку протягом трьох днів або не виконали інші вимоги ТЦК. Штраф може становити від 17 до 25,5 тисяч гривень. Якщо ви не сплатите його протягом 15 днів, розпочнеться процедура примусового стягнення через виконавчу службу.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Примусове стягнення може включати арешт майна або грошей на банківських рахунках. Якщо суми на рахунках недостатньо, виконавча служба може вилучити інше майно, як-от автомобілі чи нерухомість, і продати його на аукціоні для погашення боргу.

Людина, яка обирає автомобіль. Фото: аutoria
Людина, яка обирає автомобіль. Фото: аutoria

Популярні новини зараз
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Варто зазначити, що якщо загальна сума боргу менша за 160 тисяч гривень, ваше єдине житло або земля не можуть бути вилучені. Якщо майно перебуває у спільній власності (наприклад, з подружжям), вилучатимуть тільки частку боржника.

Що робити у разі штрафу? Є три варіанти:

  1. Сплатити штраф протягом 15 днів, що допоможе уникнути примусового стягнення.
  2. Оскаржити штраф у суді, якщо ви вважаєте його неправомірним.
  3. Звернутися за консультацією до юриста, щоб знайти оптимальні шляхи вирішення проблеми.

Оскаржувати штраф можна протягом тих самих 15 днів, але важливо діяти швидко, щоб уникнути додаткових неприємностей.

Раніше ми повідомляли, ТЦК оголосило у розшук, що робити у першу чергу?

Що потрібно знати роботодавцям про працевлаштування іноземців- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, уточнення ваших даних у реєстрі може стати приводом для затримання.