Українські школярі, що навчаються онлайн, засвоюють менше знань та навичок, порівняно з тими, хто відвідує уроки офлайн. Як свідчать дані Міністерства освіти, за умов безпеки, важливо переходити до очного навчання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила Надія Кузьмичова, заступниця Міністра освіти і науки України, у своєму
В Україні триває активна реалізація політики "Школа офлайн". Ціль – повернення до очного навчання 300 тисяч учнів. Для цього відновлюють інфраструктуру шкіл і будують укриття. Вже зараз 84% шкіл працюють офлайн або у змішаному форматі, тоді як 14% закладів залишаються на дистанційній формі через небезпеку поблизу лінії фронту.
За словами Кузьмичової, будівництво укриттів має стратегічне значення, адже у них учні можуть продовжувати навчання навіть під час повітряних тривог.
Як відзначають експерти, навіть найкраще організована дистанційна освіта поступається очній не лише у здобутті знань, але й у розвитку психоемоційних навичок. Особливо це стосується дітей, які перебувають у відносно безпечних регіонах, але продовжують навчання онлайн.
"Ми дистанціюємося від своїх же, не інтегруємося у місцевий простір", – наголошує Кузьмичова. Вона підкреслила, що очна освіта сприяє соціальній інтеграції та розвитку дітей, допомагаючи їм краще пристосовуватися до нових умов.
Міністерство освіти рекомендує всім учням, які проживають у безпечних регіонах, повернутися до очного навчання. За оцінками міністерства, понад 100 тисяч дітей, які перебувають у безпечних місцях, досі навчаються дистанційно, що може негативно позначитися на їхньому розвитку та соціалізації.
Нагадаємо, уроки просто так не пропустиш: Міносвіти готує нові правила для школярів
Раніше ми розповідали, що випускникам 2025 року готують великі зміни: що чекає на школярів