Міносвіти хоче скоротити термін, протягом якого учень може пропускати школу без надання довідки, з 10 до 5 днів. Це дозволить швидше реагувати на відсутність дітей без поважних причин та захистити їхні інтереси.

Школа, поліція і служби у справах дітей зможуть оперативніше вирішувати можливі проблеми, пов’язані з безпекою учнів. У серпні 2024 року Міністерство освіти винесло на обговорення зміни до "Порядку ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку".

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Мова йде про скорочення терміну дозволеного пропуску уроків без поважної причини з 10 до 5 днів. Це допоможе уникнути ситуацій, коли учні довго не відвідують школу, а школа не має змоги швидко відреагувати.

За чинним законодавством, якщо учень пропускає школу більше 10 днів без довідки, школа зобов'язана повідомити про це поліцію і службу у справах дітей. Нові зміни скорочують цей період до 5 днів, щоб уникнути негативних ситуацій, які можуть загрожувати здоров'ю або життю дитини.

Популярні новини зараз
Понад 11 000 гривень на дитину: в Україні почнуть виплачувати нову допомогу Українцям дозволили отримати новий тариф на світло: з такою ціною платіжки скоротяться на 50% Тисяча гривень на дорозі не валяється: пенсіонери можуть подати заяву та підняти собі виплати За опалення платитимемо менше: українці отримали добрі новини про комуналку перед холодами
Показати ще

Батьки й опікуни повинні своєчасно інформувати школу про причини відсутності дитини. Це можна зробити, надавши медичну довідку або письмове пояснення у довільній формі. Зв'язатися зі школою можна за допомогою телефонного дзвінка, повідомлення через месенджер або застосунок, а також через новий додаток "Мрія", який спростить комунікацію між школою та батьками.

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Таким чином, зміни, запропоновані Міносвіти, спрямовані на підвищення безпеки учнів та більш ефективне реагування на їхню відсутність у школі.

Раніше ми повідомляли, школярам надали три формати навчання.

Школи відмовляються від уроків патріотичного виховання- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, уроки просто так не пропустиш, міносвіти готує нові правила для школярів.