Якщо пенсіонер працевлаштувався або почав займатися підприємницькою діяльністю, він зобов’язаний повідомити про це Пенсійний фонд протягом 10 днів. Якщо цього не зробити, пенсія, отримана в період зайнятості, вважатиметься неправомірною, і ці кошти доведеться повернути державі.

За законом, всі пенсіонери мають інформувати Пенсійний фонд про будь-які зміни в житті, які можуть вплинути на розмір їхньої пенсії або право на її отримання. До таких змін належать, зокрема, працевлаштування або звільнення.

Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно
Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно

Якщо пенсіонер приховає факт працевлаштування, він втрачає право на певні виплати, які призначені лише непрацюючим особам. Це може призвести до появи боргу перед державою, і надміру виплачені кошти потрібно буде повернути.

Звільнення з роботи відкриває можливість для пенсіонерів отримувати додаткові пільги та перерахунки пенсії, оскільки такі виплати призначаються тільки непрацюючим пенсіонерам. Окрім цього, непрацюючі пенсіонери мають право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

Популярні новини зараз
Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Якщо ж пенсіонер зареєстрований як фізична особа-підприємець, навіть якщо діяльність не ведеться, він вважається працюючим. Щоб повернути статус непрацюючого пенсіонера і отримати пільги, потрібно офіційно припинити підприємницьку діяльність.

Щоб змінити статус і отримати нові виплати, необхідно подати до Пенсійного фонду відповідні документи, що підтверджують звільнення або припинення підприємницької діяльності. Це можуть бути трудова книжка, наказ про звільнення або документи про припинення ФОП.

На сьогоднішній день прожитковий мінімум в Україні для дорослого становить понад 9 тисяч гривень, тоді як мінімальна заробітна плата лише трохи перевищує 8 тисяч. Багато українців змушені виживати на мінімальні доходи, а сім'ї з дітьми часто стикаються з ще більшими труднощами, оскільки прожитковий мінімум на дитину теж є доволі високим.

Раніше ми повідомляли, пенсійний фонд застеріг стареньких, що може змінитися?

Українцям дадуть 14 днів, інакше позбавлять субсидії- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, вимоги до пенсіонерів посилили, чого українцям очікувати?