Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9665, що посилює відповідальність за правопорушення у сфері захисту рослинного світу та лісокористування. Цей документ передбачає серйозні штрафи за незаконну вирубку лісу та самовільний збір дикорослих плодів, горіхів, грибів і ягід.

Згідно з новим законом, українцям, які порушують правила збору природних ресурсів, доведеться сплатити значно більші штрафи, ніж раніше. Якщо раніше самовільний збір грибів чи ягід карався символічним штрафом від 17 до 51 гривні, то тепер за ці дії доведеться викласти від 425 до 850 гривень. Для посадових осіб штрафи ще вищі — від 1 700 до 5 100 гривень.

Гриби, фото із соцмереж
Гриби, фото із соцмереж

До ухвалення цього закону, за порушення природоохоронних правил відповідальність була значно м'якшою. Згідно з чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 70), збір дикорослих плодів, грибів чи ягід у недозволених місцях карався штрафом у розмірі від 17 до 51 грн для громадян і від 51 до 119 грн для посадовців. Однак такі суми не мали значного впливу на порушників.

Тепер штрафи зросли у десятки разів. За самовільний збір плодів або ягід на природоохоронних територіях, зокрема в національних парках, ботанічних садах чи заповідниках, штрафи будуть складати:

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ
Показати ще
  • Для громадян: від 425 до 850 грн
  • Для посадових осіб: від 1 700 до 5 100 грн

    Людина, яка збирає ягоди смородини
    Людина, яка збирає ягоди смородини

Ці нові правила мають на меті не лише покарання за порушення, а й запобігання незаконним діям на об’єктах природно-заповідного фонду. Мова йде про національні природні парки, заповідники та інші території, які охороняються як національне надбання і створені для збереження біорізноманіття.

Законопроєкт також підсилює відповідальність за незаконну вирубку лісу, пошкодження дерев і кущів, а також за незаконний обіг деревини. Завдяки цьому документу держава зможе ефективніше протистояти нелегальній діяльності, яка загрожує екосистемам України.

Нагадаємо, нові штрафи на дорогах: водіїв чекають жорсткіші покарання за порушення

Раніше ми розповідали, що перекази на картки контролюватимуть жорсткіше: стежитимуть не лише банки

Також, неправомірні штрафи від ТЦК: українці почали активно захищати свої права