Згідно з опитуванням школярів, близько 90% учнів 6-го і 8-го класів підтвердили, що їхні вчителі намагаються максимально допомогти їм зрозуміти матеріал. Учні, які навчалися дистанційно, проходили тестування вдома, а ті, хто відвідував школу очно, складали тести на шкільних комп'ютерах або власних гаджетах.

Редакторка відділу освіти та науки Оксана Онищенко у своїй статті "Під мікроскопом. Що показав моніторинг якості шкільної освіти?" звернула увагу на те, що у рамках реформи Нової української школи (НУШ) немає суттєвої різниці у досягненнях між шестикласниками, які вже навчаються за новою системою, та восьмикласниками, які навчаються за старою програмою. Це видно з результатів загальнодержавного опитування.

Школярі. Фото: скриншот з відео
Школярі. Фото: скриншот з відео

Реформа НУШ, як відомо, базується на двох ключових принципах - навчання, орієнтованого на практичне застосування знань, і врахування індивідуальних особливостей кожної дитини. Однак, за словами Онищенко, ці ідеї намагаються впроваджувати вже багато років, але поки що їхнє впровадження залишається неповним.

Школярі, скріншот: YouTube
Школярі, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року Гроші більше не сховаєш: влада отримала дані про рахунки українців Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Проблеми компетентнісного підходу можна помітити не лише у результатах тестів, але й в анкетах школярів. Приблизно 34% шестикласників зазначили, що на уроках математики їх рідко заохочують шукати альтернативні способи розв'язання задач, які відрізняються від тих, що вивчали в класі.

Школярі. Фото: Youtube
Школярі. Фото: Youtube

У 8-му класі цей показник був ще вищим — 38%. Також 35% шестикласників та 43% восьмикласників сказали, що їм майже ніколи не пояснюють, як математика може бути корисною у повсякденному житті. Подібну ситуацію можна спостерігати і на уроках української мови.

Втім, важливо зазначити, що більшість учнів (90%) все ж відзначили зусилля вчителів у наданні допомоги під час навчання. Вчителі продовжують пояснювати тему, доки більшість учнів її не засвоїть, що підтверджує прагнення педагогів до якісного навчання.

Раніше ми повідомляли, батьки бунтують проти 12 років навчання.

Українські учні за кордоном забувають рідну мову- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, школи не мають права вимагати гроші за ремонт та підручники.