Результати загальнодержавного дослідження якості освіти в умовах воєнного стану показали, що зменшення дистанційного навчання позитивно вплинуло на результати деяких учнів.

Шестикласники покращили свої знання з математики та української мови, тоді як показники восьмикласників, особливо з математики, дещо погіршилися. Тестування проводилося у травні 2024 року серед учнів 6-х та 8-х класів у різних регіонах України. Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти, зазначив, що, незважаючи на складні умови війни, вчителі змогли підтримати мотивацію дітей до навчання.

Школярі, скріншот: YouTube
Школярі, скріншот: YouTube

Одна з причин покращення результатів – повернення шестикласників до очного формату навчання. Натомість у тих школярів, які залишилися на дистанційному або змішаному навчанні, показники успішності залишаються низькими. Згідно з дослідженням, частка учнів, які навчаються дистанційно, за останній рік зменшилася з 39% до 24%.

Школярі. Фото Freepik
Школярі. Фото Freepik

Популярні новини зараз
Нові тарифи на тепло: після скасування мораторію доведеться брати кредити на зиму Українців штрафуватимуть за паспорти: хто заплатить чималу суму Київстар обіцяє безлімітний інтернет за 1 гривню: як отримати Про платіжки можна не хвилюватись: українці отримають допомогу на газове опалення
Показати ще

Проте регіональні відмінності все ще суттєві - діти з Києва демонструють вищі результати, ніж їхні однолітки зі східних і північних регіонів. Учні зі столиці та інших міст краще впоралися із завданнями на міркування та застосування знань, тоді як учні сільських шкіл мали нижчі бали.

Школярі, скріншот: Youtube
Школярі, скріншот: Youtube

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий наголосив, що цифровізація освіти та робота з реальними даними є основою для правильних управлінських рішень у сфері освіти. Він підкреслив, що тепер ключове значення має глибокий аналіз результатів та розробка нових освітніх підходів.

Також Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської бізнес-школи, зазначив, що громади можуть зробити значний внесок у покращення якості освіти, вклавши більше зусиль та ресурсів на місцевому рівні.

Дослідження проводилося за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та за фінансуванням Глобального партнерства в галузі освіти (GPE) і Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через Німецький банк розвитку (KFW).

Раніше ми повідомляли, яка форма навчання підійде більше вашій дитині.

Як забрати дитину зі шкільного укриття- детальніше на Знай.ua.

Нагадіємо, школярів можуть відправити на дистанційку.