Якщо один із батьків не сплачує аліменти, не має можливості утримувати дитину або його місцезнаходження невідоме, дитина може отримувати тимчасову державну допомогу. Юристи роз’яснили, як саме працює ця система і кому вона призначається.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТимчасова допомога виплачується тому з батьків, з ким проживає дитина, за певних умов, пишуть "Факти". Якщо інформація про іншого з батьків (платника аліментів) внесена до Єдиного реєстру боржників через несплату аліментів.
Якщо проти одного з батьків відкрито кримінальне провадження, він перебуває на примусовому лікуванні або у місцях позбавлення волі, визнаний недієздатним у встановленому порядку, або перебуває на строковій військовій службі. Якщо місце проживання одного з батьків не встановлено.
Така допомога призначається на дитину віком до 18 років і надається кожні шість місяців, починаючи з місяця подання заяви та всіх необхідних документів.
Для того, щоб отримати тимчасову допомогу, потрібно подати заяву до органів соцзахисту населення, Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або виконавчих органів місцевих рад.
Як розраховується сума допомоги
Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців. Проте ця допомога не може бути меншою за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У 2024 році мінімальний розмір допомоги становить:
- Для дітей до 6 років — 1281,50 грн.
- Для дітей від 6 до 18 років — 1598 грн.
Максимальний розмір (якщо в сім'ї немає доходу взагалі):
- Для дітей до 6 років — 2563 грн.
- Для дітей від 6 до 18 років — 3196 грн.
При цьому враховується середньомісячний дохід усіх членів сім'ї, отриманий протягом двох кварталів (6 місяців), що передують місяцю, коли подано заяву на допомогу.
Щоб отримати тимчасову допомогу на дитину, один із батьків може звернутися до таких установ:
- Органи соціального захисту населення.
- Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Нагадаємо, нові правила для субсидії: хто не отримає допомогу
Раніше ми писали про те, що нові правила іпотеки "єОселя": хто може отримати кредит на квартиру у новобудові
Крім того, Знай.ua повідомляв, проблем з субсдією можна уникнути: що потрібно знати отримувачам