Згідно з чинними умовами військового стану та загальної мобілізації в Україні, особи, які підлягають призову на військову службу, повинні регулярно оновлювати свої дані у військовому обліку та інформувати ТЦК та СП про важливі зміни в особистих обставинах. Проте не всі зміни вимагають обов'язкового повідомлення.

Військові. Фото з відкритих джерел
Військові. Фото з відкритих джерел

Зокрема, військовозобов’язані зобов’язані інформувати ТЦК про:

  • зміни у сімейному статусі, такі як одруження чи розлучення;
  • переїзд або зміну адреси проживання;
  • оновлення контактних даних, зокрема телефонів і електронної пошти;
  • отримання нової освіти або кваліфікації;
  • зміну місця роботи;
  • зміни в стані здоров’я, такі як наявність нової інвалідності чи зміна групи.

Невиконання цих вимог може призвести до адміністративних штрафів від 17 000 до 25 500 гривень відповідно до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ці покарання жорстко дотримуються під час воєнного стану.

Штрафи. Фото: politeka
Штрафи. Фото: politeka

Популярні новини зараз
"Безкоштовні продукти і 30 тисяч на місяц": пенсіонерів попередили щодо "мобілізації 60+" Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Показати ще

Водночас юрист Юрій Айвазян зазначає, що не всі зміни потребують сповіщення. Наприклад, про купівлю майна чи нерухомості повідомляти ТЦК не потрібно, оскільки це не пов’язано з військовим обліком і не є необхідною інформацією для військових записів.

Нагадаємо, правила мобілізації змінюються: до ТЦК підуть 17-річні юнаки

Раніше ми писали про те, що чоловіків із відстрочкою закликали готуватися до мобілізації: "Пройти кожному"

Крім того, Знай.ua повідомляв, "Мінімалка" в Україні не дотягує до витрат навіть на одного в'язня: звичайні громадяни можуть зачекати