Зіпсовані або пошкоджені гривні можуть стати проблемою для власників. Банки на законних підставах мають право відмовити у прийомі таких банкнот, якщо вони не відповідають певним вимогам. Національний банк України оприлюднив чіткі правила, коли гривні можна обміняти, а коли банк може відмовитися від прийому.

Як повідомляє НБУ, однією з причин для відмови в обміні є значні пошкодження купюри. Йдеться про банкноти, які постраждали від вогню, води, різних хімічних речовин або інших впливів, що призвели до втрати більше ніж 45% їхньої початкової площі. Такі купюри вважаються непридатними до обігу.

Окрім того, банки не прийматимуть купюри, якщо:

  • Пошкодження двох або більше банкнот призвело до їх склеювання (спікання). Власникам не рекомендується намагатися самостійно відокремлювати такі банкноти, аби не погіршити ситуацію.
  • Банкноти забруднені хімічними чи радіоактивними речовинами або будь-якими іншими токсичними органічними субстанціями, які можуть негативно вплинути на здоров’я людини.

    Банкноти гривні, скріншот з відео
    Банкноти гривні, скріншот з відео

Якщо банкноти забруднені хімічними чи радіоактивними речовинами, їх обмін можливий лише за наявності документа про проведення дезінфекції або дезактивації. Такі документи надаються спеціалізованими установами, які відповідають за проведення цих процедур.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

У НБУ наголосили, що якщо пошкоджена купюра зберегла не менше ніж 55% своєї площі, банки зобов’язані приймати такі банкноти без обмежень. Також вони повинні приймати розірвані або розрізані на дві частини банкноти, якщо на обох частинах збереглися однакові номери і серія, а їхня загальна площа становить більше 55% початкової.

Якщо ви маєте банкноти, що складаються з двох або більше частин, банки зобов’язані прийняти їх для подальшого дослідження. Після цього купюри надсилаються до територіальних підрозділів НБУ для проведення дослідження. Процедура є безкоштовною, і якщо банкнота визнається справжньою та платіжною, її власник отримає компенсацію.

Нагадаємо, нові ліміти на грошові перекази: Ощадбанк порадив, як обійти обмеження

Раніше ми розповідали про нові правила грошових переказів: оштрафують за “три копійки”

Також, як перевозити готівку та уникнути штрафів при виїзді з України