З 1 жовтня в Україні запроваджено нові правила, які можуть вплинути на лікарні та їх пацієнтів. Відтепер медичні заклади не отримуватимуть гроші за лікування тих пацієнтів, які не підтвердили свої особисті дані.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе стосується всіх, хто підписував декларації з лікарями, педіатрами чи терапевтами. Перш ніж настав цей термін, кожен пацієнт мав оновити свої контактні дані, зокрема номер телефону та реєстраційний номер платника податків.
На жаль, така ситуація може призвести до певних ускладнень, особливо для дітей. Багато з них не мають індивідуального коду платника податків, що ускладнює підтвердження особи. Однак Міністерство охорони здоров'я запевняє, що зміни поки що не торкнуться пацієнтів молодше 18 років. Національна служба здоров'я України повідомила, що продовжить фінансувати лікування дітей, навіть якщо їхні дані не верифіковані.
Причина цих нововведень полягає в бажанні міністерства забезпечити точність і актуальність інформації про пацієнтів. Процес верифікації здійснюється через обмін даними з різними державними реєстрами, включаючи реєстр платників податків та реєстр актів цивільного стану. Наразі в системі виявлено 4,9 мільйона пацієнтів, дані яких потребують перевірки, з яких 4,3 мільйона — це діти.
У МОЗ та НСЗУ запевняють, що роблять усе можливе, аби медики отримували свої виплати, а пацієнти — необхідні медичні послуги. Таким чином, важливо стежити за оновленнями своїх особистих даних, щоб уникнути неприємностей у майбутньому.
Раніше ми повідомляли, українців закликали не нехтувати вакциною, це може коштувати вам життя.
Сплеск смертельного вірусу та невиліковного, лікарі закликають вакцинуйте тварин- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, українці продовжують платити у лікарнях за безкоштовні послуги.