На Житомирщині спостерігається значне зниження рівня освіти та підготовки до ЗНО. За останні п’ять років, як і в інших регіонах України, навчальні результати учнів помітно погіршилися.

Геннадій Кузьменко, директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, підкреслив, що такі показники пов’язані з наслідками пандемії COVID-19 та війни.

"Ми провели шість моніторингів навчальних досягнень учнів четвертих класів і оцінки ЗНО. На жаль, результати Житомирської області не надто відрізняються від середніх по Україні. Хоча ми фіксуємо істотне зниження рівня знань, це явище є наслідком об'єктивних обставин, з якими зіштовхується вся країна" - зазначив Кузьменко.

За його словами, є потенціал для поліпшення, адже вони помітили типові помилки, над якими варто працювати. Важливо також звернути увагу на резерви, які є, і реалізувати пропоновані заходи для покращення.

Вчитель перевіряє домашнє завдання. Фото:вільні джерела
Вчитель перевіряє домашнє завдання. Фото:вільні джерела

Популярні новини зараз
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Кузьменко також вказав на серйозні прогалини в знаннях вчителів, що позначається на успішності випускників. Рівень підготовки учнів залежить від кваліфікації вчителів. Якщо педагог не має достатніх знань, він не зможе ефективно підготувати учнів до ЗНО або вступу до вищих навчальних закладів. Це проста істина, але конкретні факти підтверджують, що недоліки в підготовці вчителів відображаються у знаннях учнів. Ця проблема стосується всієї України, і Житомирщина не є винятком, це серйозний виклик для освітньої системи.

Відзначаючи ці проблеми, важливо знайти шляхи їх вирішення, аби забезпечити якісну освіту для нових поколінь.

Раніше ми повідомляли, як будуть навчатися школярі під час осені та зими

Батьки бунтують проти 12 років навчання- детальніше на Знай.ua.

Нагадіємо, українські діти за кордоном забувають рідну мову.