Для всіх наших шановних читачів, які стосуються отримання допомоги від держави на оплату комуналки, є дуже важлива інформація. Пенсійний фонд України роз'яснив, про які обставини одержувач житлової субсидії має повідомляти, щоб не втратити пільги.

Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби ПФУ.

Оформлення субсидії, фото: Facebook/ПФУ
Оформлення субсидії, фото: Facebook/ПФУ

Повідомляється, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту виникнення обставин, що впливають на призначення субсидії, проінформувати про це орган Пенсійного фонду України.

Ця вимога встановлена ​​пунктом 90 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.

Популярні новини зараз
До школи за новими правилами: кому заборонять навчатись дистанційно Ніякої "бусифікації": ТЦК суворо окреслили повноваження Перерахунок пенсій: хто отримав підвищення, а хто залишився без змін У жовтні українці отримають одразу три платіжки за газ: за що доведеться доплачувати
Показати ще

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Такими обставинами є:

• Зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства, їх соціального статусу, зміни у складі сім'ї членів домогосподарства.

• Зміни переліку житлово-комунальних послуг, що отримуються, умов їх надання.

• Зміна управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

• Перебування за кордоном особи зі складу домогосподарства або члена сім'ї особи зі складу домогосподарства в сукупності понад 60 днів.

• Здійснення одноразової купівлі на суму понад 50 тисяч гривень, а також набуття чи отримання права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тисяч гривень.

• Набуття права власності на транспортні засоби (крім мопеда та причепа).

• Здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тисяч гривень (важливо зазначити, що ці операції підсумовуються, тобто йдеться не про одноразову купівлю, а про всі операції на загальну суму 50 тисяч гривень (протягом 12 місяців).

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

• Отримання громадянином, якому призначено житлову субсидію, або членом його сім'ї одноразового доходу в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (за винятком цільової благодійної допомоги; страхових виплат на медичну та соціальну допомогу; спадщини у вигляді нерухомого майна) або його основної частини;

• Відкриття депозитного банківського рахунку на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень, або придбання облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тисяч гривень.

• Настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на наднормативну площу житла (призначення житлових субсидій на наднормативну площу житла переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім'ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення інших джерел доходів).

Окрім того, одержувачі субсидій на територіях адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва зобов'язані поінформувати про перебування члена домогосподарства, який перебуває за кордоном. понад 60 днів, протягом місяця після припинення (скасування) військового стану в Україні.

Нагадаємо, податки, проїзд, комуналка: які пільги нададуть пенсіонерам у жовтні.

Раніше повідомлялося, проблеми із зарахуванням пільг: клієнти "Ощада" не можуть отримати допомогу на комуналку.

Також, нові можливості для збільшення пенсій: що потрібно знати українцям.