Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що законопроєкт, який передбачає підвищення податків та військового збору, набуде чинності після 15 жовтня. Однак, незважаючи на те, що закон почне діяти в середині місяця, українцям доведеться сплачувати підвищені податки за весь жовтень, що призведе до зменшення їхніх зарплат за цей період.

Железняк пояснив, що під час обговорень у робочій групі було ухвалено рішення про збільшення військового збору. Цей збір підвищиться з 1,5% до 5%, але зміни набудуть чинності "заднім числом", тобто з 1 жовтня.

Гроші / фото: Pixabay
Гроші / фото: Pixabay

Це означає, що під час отримання авансу на початку жовтня українці сплатять старий військовий збір у розмірі 1,5%, однак при нарахуванні повної зарплати за жовтень з неї буде вже вирахувано підвищений збір у розмірі 5%.

Крім цього, із зарплати буде додатково утримано різницю за підвищення податку, яка не була врахована при виплаті авансу. Як пояснив депутат, Міністерство фінансів пропонує компенсувати ці кошти під час виплати повної зарплати в кінці місяця.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують Слідом за "Київстар", вже Vodafone піднімає тарифи: у скільки обійдуться розмови та інтернет Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Мінімальна зарплата, facebook.com/gazetaPK
Мінімальна зарплата, facebook.com/gazetaPK

Таким чином, працівники отримають зарплату з урахуванням зростання військового збору, а також із додатковими утриманнями за аванс.

За словами Железняка, це означає, що вже в жовтні люди отримають зарплати на 3,5% менші через підвищення військового збору, і ще мінус сума, яка не була вирахувана з авансу раніше.

Нагадаємо, автоматично стали злочинцями: ТЦК попередило ухилянтів

Раніше ми писали про те, що військовий облік жінок: до чого готуватися у жовтні

Крім того, Знай.ua повідомляв, армійський обід під загрозою: чому картопля може зникнути з раціону ЗСУ