У 2025 році українців очікує підвищення тарифів на мобільний зв'язок, і це може суттєво вдарити по кишенях користувачів. За оцінками експертів, вартість послуг мобільних операторів може зрости до 50%.

Це підвищення буде викликане низкою факторів: подорожчанням енергетичних ресурсів, інфляцією та збільшенням податкових ставок. Основна причина такого стрибка тарифів – це необхідність інвестувати у резервні джерела живлення.

Мобільний зв'язок, телефон / фото: Pixabay
Мобільний зв'язок, телефон / фото: Pixabay

Оператори змушені вкладати великі кошти у розвиток енергонезалежності мереж, щоб забезпечити стабільний зв'язок навіть під час можливих енергетичних криз. Компанія якщо держава не надасть допомоги у вирішенні енергетичних питань, операторам доведеться піднімати тарифи, щоб покрити свої витрати.

Це прямо позначиться на цінах для кінцевих споживачів. Lifecell вже заявила, що ці інвестиції мають значний вплив на вартість послуг, адже без цього кроку підтримувати високий рівень сервісу буде важко.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Lifecell / фото: Pinterest
Lifecell / фото: Pinterest

Голова Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова теж підтвердила, що мобільні оператори стикаються з серйозними викликами.

"якщо держава не надасть допомоги у вирішенні енергетичних питань, операторам доведеться піднімати тарифи, щоб покрити свої витрати. Це прямо позначиться на цінах для кінцевих споживачів" - наголошує Тетяна.

Зростання вартості зв'язку відбуватиметься поступово протягом 2025 року. Починаючи з 1 січня, ціни будуть підвищуватися до кінця року. Це дасть користувачам час на адаптацію до нових умов. Особливо помітним це підвищення стане для тих, хто користується великими пакетами з інтернет-трафіком і дзвінками.

Фахівці радять вже зараз переглянути свої звички щодо використання мобільного зв'язку, щоб оптимізувати витрати в майбутньому. Оператори, в свою чергу, намагаються знайти способи мінімізувати негативний вплив на своїх клієнтів і зробити процес підвищення цін максимально комфортним для споживачів.

Раніше ми повідомляли, чи буде мобільний зв'язок під час блекауту?

Як дізнатися, куди йдуть гроші з мобільного рахунку- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, абонентів "Київстар" чекають зміни.