Закарпатський письменник Федор Потушняк розповів про дикий звичай. Він пов'язаний з виразом "вести на хотарь".

Про це розповіло видання Mukachevo.net. Редакція запропонувала ознайомитись з ним у публікації письменника.

Учений та етнограф Федор Потушняк описав жорсткий звичай у своїй статті на сторінках часопису “Литературна неділя” 1942 року. Закарпатська краєзнавиця Яна Керечанин-Черленяк опублікувала фотографії історичного видання на власній фейсбук-сторінці.

Це звичай, коли на Закарпатті у давнину не давали старим людям помирати природною смертю. А коли людина старіла і ставала тягарем для сім’ї, діти чи внуки відвозили її на «хотарь». Потім діти залишали стару людину саму помирати від холоду та голоду, або й від диких звірів, а самі повертались додому. Робили це за згоди з старими, або без неї.

Так своєрідно вбивали старців, які вже не були здатні працювати. Вони лише обтяжували свою сім’ю великим віком чи хворобою. Вважалося, що такі "вбивці" "не має гріха, лиш отпущеніє". Якщо людина довго не мучиться, «легкий кінець» при смерті вважався нагородою за чесне життя.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Доведеться заплатити сотні тисяч: в Україні виставляють величезні штрафи за газ Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Такий страшний звичай з'явився через голод і нестачу всього, коли старим було краще померти, жаліючи внуків.

«Хотарь» в народних переказах - це місце смерті і нечисте місце, куди також везли самовбивць та нехрещених дітей. На цьому місці їх хоронили.

Якщо говорити про самобутність культури Закарпаття взагалі, то вона в збережених звичаях і традиціях русинів-українців, які етнічно діляться на гуцулів, лемків, бойків. Кожна етнічна група відрізняється своєю музикою і співом, технікою вишивання, обрядами. З ними пов'язані звичаї і традиції угорців, німців, словаків, румунів, інших народів.

Раніше портал Знай.uа писав про те, що тернополянин 13 років будував будинок, щоб задобрити предків: "Ось моя Україна"

Також портал Знай.uа писав, що Руслана показала магічну силу Карпат: серце християнства та яскравих гуцулів.

Також портал Знай.uа писав, що пара із Закарпаття перетворює звичайні пляшки на витвори мистецтва - несіть пиво і вино.