В Ужгороді невідомі зіпсували низку білбордів різних потенційних учасників виборчих перегонів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це, як пише
Станом на вечір 26 серпня спостерігачі ОПОРИ зафіксували в Ужгороді білборди, на яких невідомі нанесли різні нецензурні написи. Зокрема, такі написи з’явилися на кількох білбордах партії «Слуга народу».
На білбордах партії «Опозиційна платформа – «За життя» невідомі написали – «Сепари – вороги».
На борді із символікою партії «За майбутнє», бордах потенційних на посаду міського голови Ужгорода Віктора Петрова та Вікторії Слюсаренко розмістили нецензурні зображення та лайливі написи.
Про пошкодження білбордів також повідомила у фейсбуку керівниця обласного осередку партії «Європейська солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також у центрі Ужгорода розбили сітілайт ймовірного учасника виборчих перегонів від партії «Опозиційна платформа – «За життя» Андрія Погорєлова.
Ще 4-го серпня в обласному осередку партії «Опозиційна платформа – «За життя» повідомили, що вікна їхнього офісу в Ужгороді невідомі облили червоною фарбою.
До правоохоронців надходили повідомлення про пошкодження білбордів, однак скільки саме повідомлень надійшло, у поліції не зазначили, але зауважили, що всі повідомлення будуть розглянуті правоохоронцями згідно із законом.
«У випадку, якби борди із політичною рекламою були пошкоджені у виборчий період щодо зареєстрованих кандидатів на міського голову чи в депутати ради, правоохоронці могли б кваліфікувати дії невідомих за статтею 157 Кримінального Кодексу, яка передбачає відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права, у тому числі поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, – говорить координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан.
"Оскільки до 5 вересня немає виборчого процесу, відповідно і про перешкоджання в агітації нема. Наразі такі дії можна попередньо кваліфікуати як дрібне хуліганство за статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України або хуліганство за статтею 296 Кримінального кодексу України", - зазначає Ярослав Гулан.
Згідно з частиною 2 статті 157 Кримінального Кодексу України перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, – поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Відповідно до статті 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
За необхідності, звертайтеся за коментарями:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
email: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
Раніше портал "Знай.ua" писав
Також портал "Знай.ua" писав, що
Також портал "Знай.ua" писав, що