Про це заявив голова Закарпатської ОДА Олексій Петров в рамках свого звіту за 100 днів роботи на посаді, Укрінформ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися“Ми накопичуємо 300 тонн сміття на Закарпатті за рік, і наразі ситуація така, що нам уже немає куди його подіти. Легальні полігони в області на 90% заповнені. Львів наше сміття не приймає, Франківськ не має таких потужностей. Якщо ми зараз не знайдемо вихід із цієї ситуації, в області буде сміттєвий колапс”, - попереджає Петров.
Петров впевнений, що вирішення сміттєвої проблеми на Закарпатті потребує політичного рішення та управлінського контролю, зокрема, за допомогою Закону “Про поводження твердими побутовими відходами”.
“Питання побудови сміттєпереробного заводу в області — в його рентабельності. Світова практика показує, що це — не рентабельно. Виходячи з рівня добробуту громадян на Закарпатті, жоден інвестиційний проєкт в цій сфері не матиме точку окупності навіть за 10 років роботи. Тому тут необхідно дотування, жоден інвестор не зайде на цей ринок, доки не буде гарантій від держави,” - розповідає голова Закарпатської ОДА .
Разом із тим, на Закарпатті необхідно формувати культуру поводження з відходами та пропагувати сортування сміття серед начелення і туристів.
“Під час щотижневих виїздів в райони області ми влаштовуємо прибирання на стихійних звалищах. Це напрямок роботи з формування культури поводження з твердими побутовими відходами, яка на Закарпатті дуже низька,” - резюмував голова ОДА.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше На вулицях Чернівців назріває сміттєвий Армагедон - гори сміття і сморід
Як повідомляє портал «Знай.uа» Комунальники Надала "забили болт" на тернополян - повний двір сміття і нестерпний сморід
Також «Знай.uа» писав, що Під Тернополем шукають жінку, яка закидала все село сміттям