Коли люди укладають шлюб, вони ділять не лише радощі та щоденні турботи, а й спільне майно – а іноді й фінансові зобов'язання. Буває, що один із подружжя оформлює кредит без відома іншого, але погашати борг можуть зобов'язати обох, пише "На пенсії".

Розлучення, фото gettyimages
Розлучення, фото gettyimages

Згідно із законодавством, усе, що було придбано в період шлюбу, вважається спільною власністю подружжя – навіть якщо заробляв лише один із них.

"Це означає, що житло, автомобіль або будь-які інші речі, куплені в шлюбі, автоматично належать обом – незалежно від того, хто саме оформив покупку", - йдеться в повідомленні.

Як зазначено в матеріалі, якщо нерухомість, машина чи інше майно були придбані в борг, але використовувалися на благо сім’ї – таке майно також визнається спільним, навіть якщо кредит оформлював лише один із подружжя. Сімейною вигодою вважаються, наприклад:

Популярні новини зараз
Потові пастки: про що говорить підвищене потовиділення і як із цим впоратися Пенсіонерам виплатять разову допомогу: хто додатково отримає від 450 гривень Українки отримають підвищені пенсії незалежно від стажу Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще
  • іпотека на квартиру, де проживають усі члени родини;
  • витрати на дитину, харчування, медичне обслуговування, одяг;
  • придбання автомобіля, яким користується вся сім’я.

У таких випадках банк може вимагати погашення боргу від обох подружжя. Проте бувають ситуації, коли позика оформлюється без відома другої сторони – і кошти витрачаються на особисті потреби.

Наприклад, купівля люксових аксесуарів, телефонів, прикрас або витрати на власні захоплення та розваги. За таких обставин другий з подружжя не зобов’язаний повертати борг – але доведеться довести, що гроші не пішли на потреби сім’ї.

Фінансова допомога малозабезпеченим сім'ї
Фінансова допомога малозабезпеченим сім'ї

Якщо ви дізналися, що ваш чоловік або дружина оформили кредит без вашого відома і не використали його в інтересах родини – ви маєте право звернутися до суду. Позиція Верховного суду підтверджує: подружжя має право оскаржити визнання боргу спільним зобов’язанням.