Для відбудови України після масштабних руйнувань, завданих війною, країна потребуватиме понад пів мільйона нових фахівців у базових секторах економіки. Натомість українська молодь орієнтується на зовсім інші професії.

Такі результати дослідження «Як побудувати містки між професійними мріями молоді і потребами відновлення», яке презентувала Фундація Катерини Осадчої під час Ukraine Recovery Conference у Римі.

Аналітичний документ підготувала міжнародна компанія Ipsos. Згідно з ним, для реалізації повноцінного плану відбудови Україні потрібно буде залучити додатково 1,5 мільйона працівників. Загальна сума, необхідна на відновлення — 524 мільярди доларів.

Працівники заводу / фото: Freepik
Працівники заводу / фото: Freepik

Найбільший попит очікується у сферах будівництва, енергетики, транспорту, логістики, сільського господарства, видобувної галузі, торгівлі та переробки. Наприклад, лише в переробній промисловості, за підрахунками, буде потрібно близько 20% усіх нових фахівців. В енергетиці — ще 12%.

Популярні новини зараз
"Такого в історії не було": експерт назвав міста, на які наступатиме армія росії Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Власникам газових плит доведеться заплатити 360 грн: до кого прийде перевірка Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні
Показати ще

Утім, за даними паралельного опитування «Індекс майбутнього», яке провів Офіс Першої леді України, лише 2% підлітків бачать своє майбутнє в переробній галузі, а в енергетиці — лише 1%. Натомість молодь віддає перевагу ІТ-сфері, дизайну, охороні здоров’я, освіті, юриспруденції, а також індустрії краси. Також 7% опитаних прагнуть відкрити власний бізнес.

Молодь, скріншот: YouTube
Молодь, скріншот: YouTube

«У деяких сферах бажання дітей і запит ринку різниться десятикратно», — підкреслила засновниця фундації Катерина Осадча. Вона наголосила, що отримані дані мають лягти в основу профорієнтаційної роботи з молоддю, щоб спрямувати увагу на ті професії, які будуть справді затребуваними в процесі повоєнної відбудови держави.

Дослідження також пропонує конкретні кроки для подолання розриву між очікуваннями молоді та потребами економіки. Серед них: інтеграція профорієнтації в національні програми відновлення, модернізація системи профорієнтації, її зв’язок із ринком праці, системою освіти та інвестиційною політикою.

Нагадаємо, знову складати іспити: у школах повернуть ДПА найближчим часом

Як повідомляв портал Знай.ua, як зарахувати закордонний стаж до пенсії: що потрібно знати

Також, на гроші не розраховуйте: у ПФУ пояснили, кому субсидію скасують без попередження