В Україні з'явилася нова можливість освоїти професію у сфері ІТ — і для цього не потрібно мати досвіду, платити за навчання чи переїжджати до іншого міста. Все це стало можливим завдяки запуску естонсько-української програми kood/Zhytomyr.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКоординатор проекту Вікторія Болотіна повідомляє, що програма відкрита для всіх дорослих українців, які бажають увійти до ІТ. Тут не потрібна ні диплом, ні технічна база — єдина умова: знання англійської мови, оскільки навчання проходитиме саме нею.
Формат навчання - самостійний, без викладачів та лекцій. Замість звичних занять учасники працюють у командах, вирішують завдання та розвивають практичні навички за допомогою онлайн-платформи. Це модель, натхненна школою програмування //kood, створеною в Естонії 2021 року. Нині у ній навчаються студенти з 30 країн, і більшість випускників уже працюють у ІТ.
21 липня у Житомирі стартував перший тритижневий відбірковий інтенсив. Перші два тижні проходять офлайн в університеті, третій – онлайн. До програми вже увійшли 40 студентів, серед яких є ветерани, молоді люди та ті, кому за 40. Це пілотний проект, але брати в ньому участь можуть мешканці з усієї України.
Навчання за основною програмою розпочнеться у вересні, воно триватиме 12 місяців і буде повністю онлайн. Спочатку студенти вивчать основи програмування, а ближче до кінця кожен зможе вибрати спеціалізацію — наприклад, розробку мобільних програм або штучний інтелект. Після закінчення програми учасники отримають сертифікат, а найкращі шанс потрапити в ІТ-компанії, з якими вже ведеться співпраця: плануються воркшопи, семінари і, можливо, працевлаштування.
Програма реалізується за підтримки Естонії, а також організацій ESTDEV, INSCIENCE, міста Таллінн та Житомирського університету.
Нагадаємо, раніше експерти назвали скільки реально має отримувати український пенсіонер.
Як повідомляв портал "Знай.ua", що змінилося у 2025 році щодо пільг для УБД.
Також "Знай.ua" писав, хто її скільки отримає збільшення до пенсії після 65 років.