Українці, яких офіційно виключили з військового обліку, можуть несподівано знову опинитися «на обліку» у територіальному центрі комплектування. Це не рідкість — і часто така ситуація виникає не через зловживання, а через банальну бюрократичну помилку.

Про одну з таких історій розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі «Юристи.UA». До нього звернувся громадянин, якого за станом здоров’я виключили з обліку на районному рівні. Однак через певний час його знову поставив на облік інший — міський — ТЦК.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати
Показати ще

За словами юриста, причиною є технічна помилка. Районний ТЦК не вніс інформацію про виключення до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Відтак для іншого ТЦК цей громадянин виглядає як такий, що досі перебуває на обліку — і його знову автоматично призначають до комплектування.

Юрій Айвазян радить не ігнорувати ситуацію, адже вона може призвести до зайвих клопотів, викликів до ТЦК і навіть судових спорів.

Перший крок — це офіційне звернення (запит) до територіального центру, який повторно поставив вас на облік. Саме цей ТЦК має виправити помилку та зняти вас з реєстру, посилаючись на попереднє рішення іншого військкомату.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

«Помилка зроблена міським ТЦК, тож і звертатись треба саме до останнього», — підкреслює адвокат.

У запиті необхідно посилатися на документи, які підтверджують ваше виключення з обліку (наприклад, висновок військово-лікарської комісії або довідку про непридатність).

Поки дані не оновлені в реєстрі, формально ви вважаєтеся військовозобов’язаним. Але якщо маєте документи про виключення, це стане основою для скасування призову — навіть у випадку вручення повістки.

Юристи радять зберігати всі документи, подавати запити у письмовій формі (або через електронні сервіси) і фіксувати факт подачі.

Нагадаємо, ТЦК лише розведуть руками: кого не чіпатимуть під час рейдів на блокпостах

Раніше ми розповідали, що ТЦК прийде за чоловіками 50+: кого залишать без імунітету від мобілізації

Також, розвернуть на кордоні: кого з чоловіків не випустять з країни попри законне право