В Україні діє механізм державної підтримки для тих, хто безплатно надає житло внутрішньо переміщеним особам. Про це нагадали у ПФУ.

Відповідно до постанови Кабміну №616 від 27 травня 2025 року підприємства, фізичні особи-підприємці та інші суб'єкти господарювання можуть отримати компенсацію витрат за комунальні послуги, спожиті переселенцями.

ВПО. Фото: скрін youtube
ВПО. Фото: скрін youtube

Цей механізм покликаний підтримати ініціативи, спрямовані на допомогу внутрішньо переміщеним особам, та частково зменшити фінансове навантаження на власників приміщень.

Щоб скористатися цією можливістю, потрібно:

Популярні новини зараз
Африканське літо або парасолька завжди в сумці: який сюрприз приготує серпень 2025 року в Україні, прогноз погоди Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати
Показати ще
  • подати відповідну заяву;
  • надати підтверджуючі документи (у тому числі – документи про надання житла ВПО).

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Компенсація стосується водопостачання, електроенергії, теплопостачання та інших послуг ЖКГ. При цьому відшкодовуються лише витрати в межах соціальних норм, розрахованих з урахуванням кількості осіб, що проживають у приміщенні.

Крім того, отримувати компенсацію можуть і звичайні громадяни, які безоплатно поселять у себе ВПО. Виплати надаються у рамках програми "Прихисток". Розмір щомісячної компенсації – 450 гривень за одну розміщену особу.

Раніше портал Знай повідомляв, право на пільги: хто може отримати до 50% пільг на комуналку, продукти та послуги.

Також наш портал інформував, ПФУ скасував допомогу на комуналку частини громадян: хто більше не отримає виплат.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці можуть оформити "доплату" до субсидії: як отримати додаткові 700 грн на комуналку.