Проєкт бюджетної декларації на 2026–2028 роки, який нещодавно подав Кабінет Міністрів України, уже викликав низку зауважень з боку парламентарів. Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев озвучив низку ключових правок, які, на його думку, мають бути враховані при доопрацюванні документа.

Одна з пропозицій — перегляд соціальних стандартів. Згідно з ініціативою Гетманцева, у проєкті мають бути закладені наступні орієнтири:

Крім того, народний депутат виступив за скасування спеціальних надвисоких пенсій для окремих категорій громадян.

У бюджетній політиці Гетманцев наголошує на таких напрямках:

  1. Розвиток експорту та оборонної промисловості. Пропонується надати податкові й фінансові стимули для розвитку експортоорієнтованих галузей, зокрема аграрного сектору, виробництва зброї та технологічного інжинірингу (у межах проєкту Defence City).

  2. Приватизація державного майна. До кінця 2028 року планується завершити приватизацію 95% об’єктів, що наразі не приносять прибутку або перебувають у "сірій зоні".

  3. Збереження банківської таємниці. Її розкриття пропонується відкласти до перезапуску податкової системи, аби уникнути недовіри з боку суспільства.

  4. Оборонне фінансування. Замість запропонованих 10,9 млрд грн на оборонні закупівлі, пропонується передбачити не менше 100 млрд грн у 2028 році.

  5. Детінізація економіки. Передбачається, що надходження від цього процесу можуть становити:

  • 2024 рік — $4 млрд
  • 2026 рік — $6 млрд
  • 2027 рік — $8 млрд
  • 2028 рік — $10 млрд

6. Оптимізація витрат. Депутат пропонує скоротити державні програми з низькою ефективністю. Зокрема, прикладом такої ініціативи він назвав «Національний кешбек», який, за його словами, забезпечив лише 0,001% зростання ВВП.

Нагадаємо, втратите одразу три пенсії: українців попередили про поширену помилку - кого терміново чекають у ПФУ

Раніше ми розповідали, що пенсія з інвалідності внаслідок війни не лише для військових: хто ще має на неї право

Також, важлива постанова для пенсіонерів: як повернути свої виплати