Українські пенсіонери можуть отримати додаткові надбавки вже у 2025 році. Але — лише за умови, що фінансовий стан Пенсійного фонду дозволить таку ініціативу. Про це заявила перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в інтерв'ю Радіо Свобода.

За її словами, підвищення можливе, але лише для страхових пенсій — тих, які формуються за рахунок внесків працюючих громадян. Саме на ці кошти орієнтуватимуться в Мінсоцполітики, оцінюючи реальні можливості для надбавок. "Якщо стан страхових надходжень буде позитивним — ми ініціюватимемо додаткові кроки підтримки", – наголосила посадовиця.

Водночас, закон не дозволяє проводити кілька індексацій на рік. Наразі передбачено лише одну щороку — у березні. Тому навіть у разі фінансового ресурсу, уряду доведеться змінювати нормативну базу, щоб узаконити додаткові доплати.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Також варто пам’ятати: йдеться лише про «звичайні» пенсії. Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян — суддів, прокурорів, військових, держслужбовців — фінансується з держбюджету. А от саме в держбюджеті наразі немає можливості для додаткового підвищення, зазначила Марчак.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять надбавки: хто може отримати 1180 гривень Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Середня пенсія в Україні на сьогодні складає близько 6000 грн, а мінімальна — близько 3000 грн. Остання індексація відбулася у березні 2025 року.

При цьому система пенсійного забезпечення залишається надзвичайно складною. За словами посадовиці, в ній діє понад 160 типів надбавок і доплат. Через це навіть самі пенсіонери не розуміють, що саме формує їхню виплату.

Виплата пенсій, кадр з відео
Виплата пенсій, кадр з відео

Окрема тема — майбутні пенсії тих, хто ще працює. Як пояснила Марчак, на розмір майбутньої пенсії впливають не лише стаж, а й розмір заробітної плати, з якої сплачені внески. Вона наводить приклад: вихід на пенсію на 5 років раніше зменшує її на 30%, а продовження роботи — збільшує також на 30%.

Окрема увага до ІТ-спеціалістів. Якщо вони працюють як ФОПи третьої групи, навіть із високими доходами, то їхня пенсія буде нарахована з мінімальної зарплати, бо саме з неї сплачуються внески.

Нагадаємо, пільговикам уріжуть соціальну підтримку: кому можуть відмовити у знижках на комуналку

Раніше ми розповідали, що в Україні хочуть зрівняти пенсії для громадян з однаковим стажем та зарплатою

Також, практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку