Попри війну, обстріли та мільйони вимушених переселенців, держава в окремих випадках відмовляє українцям у житловій субсидії лише через те, що вони перебувають за кордоном понад 60 днів. Про це офіційно заявили в Пенсійному фонді України.

Згідно з урядовою постановою № 848, особи, які виїхали з України більше ніж на 60 днів, не враховуються до складу домогосподарства на момент призначення субсидії. А саме від складу домогосподарства залежать соціальні норми та розміри державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг.

Оформлення субсидії, фото: youtube
Оформлення субсидії, фото: youtube

Простими словами: якщо на дату призначення субсидії вся родина або одинокий мешканець перебуває за межами України понад 60 днів — автоматичного призначення субсидії не буде. Бо технічно немає «кого» враховувати в обчисленнях.

Навіть якщо люди не повідомили Пенсійний фонд про своє перебування за кордоном, це може виявити Мінфін під час верифікації. У такому разі субсидію можуть не призначити або призупинити до додаткової перевірки. Рішення згодом переглядається, але на практиці це — тривалі затримки, а іноді й остаточна відмова.

Популярні новини зараз
Весна миру: коли стихнуть сирени і припиняться вибухи, астрологиня назвала дату завершення війни Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще

Біженці з Донбасу, скріншот: YouTube
Біженці з Донбасу, скріншот: YouTube

Для регіонів, де тривають бойові дії або які входять до спеціального переліку Кабміну, обов’язок повідомляти про виїзд за кордон не діє. Але навіть у таких випадках автоматичний контроль Мінфіну може вплинути на нарахування субсидії.

Фактично українці, які тимчасово рятуються від війни за кордоном, втрачають державну допомогу. При цьому комунальні платежі нараховуються регулярно: за тепло в під’їзді, воду, сміття, обслуговування будинку — незалежно від того, чи проживає там людина, чи ні.

Для пенсіонерів з мінімальними виплатами — це може стати критичним. Адже попри евакуацію з гарячих точок, багатьох фактично карають за те, що вони рятувалися не в підвалі, а за межами країни.

Нагадаємо, отримав допомогу - залишився без пільг на комуналку: роз'яснення ПФУ

Раніше ми розповідали, що лічильник "намотує" багато електроенергії: що робити в такому випадку, поради ДТЕК

Також, важлива постанова для пенсіонерів: як повернути свої виплати