Мобілізація в Україні наразі триває, і питання можливості отримання відстрочки не втрачають актуальність. Але чи нададуть відстрочку військовозобов'язаному, який здійснює догляд за родичем похилого віку? Про це повідомляє портал Юристи.UA.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
До юристів звернувся військовозобов'язаний, який запитав, чи може він оформити відстрочку від мобілізації в зв'язку з доглядом за бабусею:
Доброго дня, пісдкажіть, в мене є бабуся, є висновок ЛКК що вона потребує догляду, є документи що я отримую компенсацію за догляд але немає інвалідності, мсек вже нема, та і бабуся не в тому стані щоб її возити, як можна оформити відстрочку від мобілізації?
Адвокат Юрій Айвазян відповів, що в такому випадку, згідно з законодавством, право на відстрочку мають "члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею". Тобто якщо в бабусі немає інвалідності, то всі інші питання знімаються, право на відстрочку відсутнє.
Юрист Дмитро Мурач порадив переглянути висновок комісії. За його словами, в цьому документі мають бути вказані підставі, згідно з якими особа потребує догляду (наприклад, діагноз або інформація про її стан). Такі підстави можуть співпадати з критеріями для встановлення інвалідності, тим більще що особа вже відповідає одному з них (має знижені здібності до піклування про себе).
Загалом, інвалідність присуджується на основі висновку комісії з оцінювання повсякденного функціонування. Щоб пройти оцінювання повсякденного функціонування, потрібно виконати три основні кроки: звернутися до лікаря (терапевта, профільного чи сімейного), підготувати необхідні документи та отримати електронне направлення,
- порадив юрист.
Крім того, навіть встановлення інвалідності для бабусі не надасть автоматичного права на відстрочку для онука. Справа в тому, що треба довести, що немає родичів першої категорії спорідненості, які б могли здійснювати догляд за інвалідом І або ІІ групи. Онук - це друга категорія спорідненості.
Про це розповів юрист Владислав Дерій:
Отже, головними умовами для отримання відстрочки за даною підставою є наявність інвалідності у бабусі І або ІІ групи; необхідність постійного догляду за бабусею, про це повинно бути зазначено у довідці МСЕК або ЛКК; відсутність членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо вони самі потребують постійного догляду. Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, в тому числі усиновлені.
Раніше портал Знай писав Приватбанк пропонує клієнтам економити на оплаті різних послуг карткою: які є умови.
Крім того, ми повідомляли Влаштували бенкет під час чуми: хто в Україні отримує 300-тисячні пенсії.
Також портал інформував Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити.