Пенсійний фонд України наголошує, що отримуючи пільги, важливо бути уважними.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНавіть незначна зміна обставин без повідомлення може призвести до боргів, які доведеться повертати через суд, пише Пенсійний фонд україни.
Пільги на оплату комунальних послуг надають ветеранам, пенсіонерам, багатодітним родинам та іншим категоріям. Але якщо дані подано невірно або щось приховано, надмірно нараховані гроші доведеться повернути.
"Пільговик зобов'язаний повідомляти Пенсійний фонд про зміни, що впливають на його право на пільгу. Несвоєчасне інформування може привести до переплати"
Переплата означає, що людина отримала більше грошей, ніж мала б, без законних підстав. Згідно з постановою Кабміну № 373 від 17 квітня 2019 року, існує чіткий порядок, який регулює не лише отримання, а й припинення пільг та повернення зайвих сум.
Якщо у житті щось змінюється - наприклад, склад родини, постачальник послуг або категорія пільговика - потрібно протягом 30 днів подати нову заяву до Пенсійного фонду. Також автоматично припиняються виплати, якщо людину позбавляють права на пільгу, призначають субсидію або настає смерть пільговика.
"У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої пільги, питання про її примусове стягнення вирішується в судовому порядку"
Під час воєнного стану є окремі правила що, якщо про смерть пільговика дізналися пізніше, то гроші повертають члени родини, але лише з моменту офіційної реєстрації цієї події. Це діє протягом усього воєнного стану та ще три місяці після його завершення.
Експерти застерігають, що краще вчасно повідомити про зміни, ніж опинитися в боргах. Адже суми можуть бути чималими - 2 000 гривні, 3 500 гривні, 5 200 гривні. Погодьтеся, краще уникнути таких витрат.
Раніше ми повідомляли, субсидії на комуналку: у ПФУ зробили важливу заяву про виплати.
Грошей на комуналку не дадуть: кому ПФУ припинить нараховувати субсидію - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, субсидії влітку: як перевірити нарахування допомоги?