З 1 серпня 2025 року всі надавачі соціальних послуг в Україні звільняються від сплати ПДВ.

Це означає, що держава спрощує роботу тим, хто допомагає людям, пише Міністерства соціальної політики.

Звільнення від податку на додану вартість стосується будь-яких форм власності - як державних, так і приватних установ. Але важлива умова - надавач повинен бути внесений до спеціального Реєстру. Ініціатор змін - Міністерка соціальної політики, а Верховна Рада вже підтримала це рішення.

Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела
Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела

Очікується, що такі зміни спростять життя тим, хто надає соціальні послуги, зменшать паперову тяганину та зроблять послуги доступнішими. Адже тепер організації зможуть зосередитись на якості, а не виживанні. Крім того, це шанс для залучення нових учасників до соціальних проєктів та створення чесної конкуренції.

Популярні новини зараз
Гроші на день народження: скільки дарувати у 2025, щоб не виглядати скупо (або надто щедро) Зволікати не можна: чоловікам дали 10 днів, щоб не перетворитись на ухилянтів ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
Показати ще

Щоб потрапити до Реєстру, організація має подати заяву онлайн через Соціальний портал або особисто через ЦНАП чи ОСЗН. Потрібно надати саму заяву та перелік послуг. Рішення ухвалюється до 5 робочих днів, а відповідь надходить на електронну пошту.

Телефон, фото grozny
Телефон, фото grozny

Наявність у Реєстрі дає не лише офіційний статус, а й можливість брати участь у державних програмах, розширювати спектр послуг і бути помітними для тих, хто їх потребує. Це крок до впорядкування соціальної системи в громадах, де кожен отримає підтримку без зайвих бар’єрів.

Раніше ми повідомляли, по 2000 гривень на кожну дитину: українці можуть оформити додаткову допомогу.

Чверть заробленого доведеться віддати: скільки ви отримаєте "чистими" зарплати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, в Україні можуть припинити виплату субсидій: гроші спрямують на інші потреби.