Внутрішньо переміщені особи, які змушені орендувати житло, тепер зможуть отримувати субсидії навіть у випадках, коли орендодавцем виступає юридична особа. Відповідні зміни до програми державної адресної допомоги були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2025 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦі новації дозволяють значно розширити доступ до субсидій для ВПО, які уклали договір оренди не з приватною особою, а з компанією, підприємством чи організацією. Згідно з новими правилами, уповноважена особа домогосподарства, яка виступає наймачем житла, має право самостійно подати заяву на отримання субсидії. До заяви додається договір найму, укладений між орендодавцем (юридичною особою) та орендарем.
У разі необхідності також додаються додаткові документи: копії посвідчень законного представника, відомості про розлучення, окреме проживання подружжя, судові рішення про визначення місця проживання дитини або стягнення аліментів.
Подати заяву можна у зручний спосіб: через сервісні центри Пенсійного фонду, вебпортал електронних послуг ПФУ, центри надання адмінпослуг (ЦНАПи), уповноважені банки або соціальний портал Мінсоцполітики (за наявності технічної можливості).
Експериментальний проєкт з надання субсидій для ВПО діє на підставі постанови уряду від 25 жовтня 2024 року. Його мета — часткове покриття витрат на оренду житла та компенсація податкового навантаження для переміщених осіб, які опинилися у складних житлових умовах через війну.
Нагадаємо, втратите одразу три пенсії: українців попередили про поширену помилку - кого терміново чекають у ПФУ
Раніше ми розповідали, що пенсія з інвалідності внаслідок війни не лише для військових: хто ще має на неї право
Також, важлива постанова для пенсіонерів: як повернути свої виплати