В Україні відсутнє адекватне покарання для тих, хто ухиляється від мобілізації, через що процес призову погано організований і недостатньо контролюється. Ті, хто на початку конфлікту добровільно пішов на фронт, вже поступово закінчуються. Про це заявив ветеран війни Артур Дронь в інтерв'ю "24 каналу".

Навчання українських війскових у Польщі, фото: armyinform
Навчання українських війскових у Польщі, фото: armyinform

Дронь вважає несправедливим, що за непокору військовому наказу передбачена кримінальна відповідальність, а за порушення військового обов’язку цивільним особам виписують штрафи, які часто можна сплатити зі значною знижкою. Крім того, він зауважив, що в Україні замовчують масштаби ухилення від служби і не говорять про наслідки цього явища.

"Зрив мобілізації загрожує фізичним знищенням нашої країни. Я, мої товариші та сотні тисяч інших людей уже багато років воюємо і служимо, пережили багато, щоб зберегти нашу державність. Ми зацікавлені в тому, щоб цього не сталося. Однією з ключових умов є мобілізація. Потрібно брати відповідальність за себе, за близьких і йти захищати батьківщину", - підкреслив ветеран.

Військовий звернувся до тих, хто боїться загинути на фронті. На його думку, служба в армії не означає гарантовану смерть. Зараз в Україні немає абсолютно безпечного місця - можна загинути навіть від ракетного удару по Львову. Той, хто хоче служити, може самостійно обирати бригаду і посаду через рекрутингові центри, враховуючи свої навички та уподобання.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

Військовий переконаний, що перемогу у війні принесуть саме люди, яких, на жаль, поки що недостатньо.

"Багато хто добровільно став на захист країни, але одних лише добровольців недостатньо, бо їх кількість скорочується. Мобілізація необхідна - подобається це комусь чи ні. Це питання нашого виживання", - заявив Дронь.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Він також висловився щодо спеціальних контрактів для добровольців віком від 18 до 25 років, вважаючи, що влада мала б звернути увагу і на тих, хто в цьому віці почав службу раніше, надавши їм такі ж пільги, наприклад - можливість звільнення.