Українські суди почали масово виносити вироки чоловікам, які ухиляються від мобілізації. У деяких випадках їх навіть відправляють до в’язниці. Одне з таких рішень було опубліковане у Єдиному судовому реєстрі.

затримання ухилянтів \ фото ДПСУ
затримання ухилянтів \ фото ДПСУ

Так, на Полтавщині чоловік, який підлягає військовій службі, ухилився від призову і був притягнутий до кримінальної відповідальності. За матеріалами суду, житель села Лип’янка Карлівської територіальної громади Полтавської області пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії.

Під час розгляду справи обвинувачений не заперечував своєї вини і висловив каяття. Раніше чоловік не мав судимостей і не перебував на обліку у психіатра чи нарколога.

Однак суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Вирок можна оскаржити в апеляційному порядку протягом 30 днів з моменту його оголошення. До вступу рішення суду в законну силу засуджений перебуватиме під нічним домашнім арештом.

Популярні новини зараз
Куб газу здорожчав майже на 5 грн: українців шокували новою ціною Борг спишуть з картки без вашого відома: іноді навіть без суду Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

З початку вторгнення рф в Україні діє воєнний стан. Відповідно до нього чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані до ЗСУ. Виняток існує лише для тих, хто має законні підстави для відстрочки.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Ухилення від мобілізації в Україні тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність залежно від конкретних обставин і тяжкості порушення. Адміністративна відповідальність, як правило, стосується порушень правил військового обліку, таких як неявка за повісткою для уточнення даних чи проходження медкомісії.

Кримінальна відповідальність настає за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, у особливий період або у разі цільової мобілізації.