Українцям стане доступним підвищення пенсій удвічі - такі зміни передбачаються в межах майбутньої реформи. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович у програмі "Що з економікою?".

Українські гроші, Zik
Українські гроші, Zik

Так, реформа включатиме три варіанти - солідарну, накопичувальну та добровільну пенсію. Це дозволить суттєво збільшити розмір виплат. У деяких випадках пенсія зможе зрости удвічі, а то й утричі.

Відповідно до запропонованої моделі, солідарний рівень забезпечуватиме близько 40% колишнього доходу, накопичувальний рівень дозволить додати ще від 20% до 40%. Додатково дохід збільшать виплати з добровільної пенсійної програми.

"У деяких випадках це покриття сягає 80% від заробітку. Це вже гідний рівень. Це те, до чого ми звикли за роки трудового життя. І це забезпечує більш стійкі гарантії", - пояснила Жолнович.

Популярні новини зараз
Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Диплом на руки — повістка у двері: ТЦК полюватиме за студентами з липня - хто у зоні ризику В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей
Показати ще

Голова Мінсоцполітики наголосила, що внески до солідарної системи й надалі мають критичне значення - їх коштом виплачуються пенсії нинішнім пенсіонерам. Однак сучасна структура пенсійних виплат містить чимало перекосів і потребує перегляду. У зв'язку з цим уряд планує провести глибоку трансформацію солідарної частии, щоб гарантувати українцям достойний рівень пенсійного забезпечення.

"Ми залучили практично всі можливі міжнародні фінансові організації: Світовий банк, Міжнародну організацію праці, Міжнародний валютний фонд - щоб бути абсолютно впевненими в тому, що зможемо забезпечити заявлений розмір виплат", - зазначила міністр.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Також, за її словами, уже підготовлений законопроєкт, який регламентує запуск накопичувальної системи. Наразі його фіналізують у профільних комітетах Верховної Ради та уряду.