Українським учителям порадили відмовлятися від спілкування з учнями, які розмовляють російською мовою. Педагогам рекомендують говорити школярам, що "не розуміють" їх. Про це заявила освітній омбудсмен Надія Лєщик в інтерв'ю "Укрінформу".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ви не зобов’язані володіти іншою мовою, якщо ви не вчитель іноземної. Ви можете відмовитися і сказати, що не розумієте мови, якою спілкується учень на уроці чи перерві. Таким чином можна м’яко впливати на школярів", – зазначила Лещик.
До цього омбудсменка неодноразово скаржилася, що російська мова досі не зникла з освітнього процесу в Україні. Існують випадки, коли вчителі використовують мову агресора під час викладання. За її словами, деякі педагоги взагалі не володіють українською мовою.
Лещик нагадала, що відповідно до законодавства всі уроки, наради, документообіг та загалом освітній процес мають відбуватися виключно державною мовою. Вона вважає, що вчителі повинні бути прикладом для дітей, а на школярів не має покладатися відповідальність – їх потрібно лише переконувати.
Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності в Україні ще у липні 2019 року. У документі зазначено, що кожен громадянин зобов’язаний володіти українською мовою.
Відповідно до закону, українська мова встановлена обов’язковою для державних службовців, керівників вищої ланки, народних депутатів та інших категорій посадових осіб. Для чиновників передбачена обов’язкова сертифікація, що підтверджує рівень володіння українською мовою. Українська мова також є обов’язковою для використання в дитячих садках, школах, позашкільних закладах та вищих навчальних закладах.
- Нагадаємо, вчителька поділилася, чим відрізняються китайські школярі від українців: жорстка субординація, виховання, дисципліна.
- Раніше ми розповідали, що вища освіта – тепер привілей: які спеціальності найдорожчі.
- Також абітурієнти масово провалюють математику та хімію: педагоги пояснили причини.