Як зробити так, щоб пенсія покривала до 80 % середнього заробітку людини за життя? І чи можливо це взагалі?

Оксана Жолнач, міністерка соціальної політики: фото скрін Ютуб
Оксана Жолнач, міністерка соціальної політики: фото скрін Ютуб

Оксана Жолнач, міністерка соціальної політики, поділилася своїми думками на цей рахунок у подкасті Центру економічної стратегії. За її словами, поєднання трьох видів пенсійного забезпечення як раз дозволить отримувати в майбутньому пенсію, розмір якої буде становити 80 % від середнього заробітку за життя.

Оксана Жолнач зазначила, ща сьогодні кожен українець може поцікавитись розміром своєї майбутньої пенсії та за допомогою пенсійного калькулятора порахувати її станом на зараз. Отримані по нинішній солідарній системі цифри, м'яко кажучі, не дуже обнадіюють. Однак надія на краще є.

"Але те, що сьогодні ми проєктуємо як проєкт, коли накладається кілька складових: і солідарна пенсійна система, яка має покривати 40% мого життєвого заробітку, і накопичувальна пенсійна система, яка дає мінімум 20%, і ще якщо добровільно, то в багатьох випадках це 80% заробітку покриває", - зазначила міністерка. І це вже нормальні гроші, на які можна жити.

Популярні новини зараз
Ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку "Безкоштовні продукти і 30 тисяч на місяц": пенсіонерів попередили щодо "мобілізації 60+" На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Показати ще

Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ
Пенсійні питання, фото: Facebook//ПФУ

Також вона додала, що пенсія і всі інші види соціального страхування - це насамперед страхування, і тут працює страховий принцип "скільки ти вносиш, стільки й отримаєш".

Міністерка пояснила, що внески в солідарну систему виконують одразу декілька ролей:

  • "перша – це утримання наших батьків і бабусь з дідусями, тих людей, які вклалися в нашу економіку, в наше життя і виховання, і сьогодні справедливо розраховують, що ми як суспільство підтримаємо їх в старості";
  • "друга - це формування собі пенсійних прав через власний внесок та страховий стаж, для того щоб майбутнє покоління так само розуміло, в який спосіб нас підтримувати".

Раніше портал Знай писав Грошова допомога для 6 категорій українців: хто потрапив до списків на виплати.

Також портал інформував Тариф на опалення зросте у 5 разів: кому загрожує катастрофічне підвищення.

Крім того, ми повідомляли Чайник, плита та ложка: як реанімувати холодні макарони, які злиплися.