Під час загальної мобілізації, яка триває в Україні, право на бронювання від служби можуть отримати не лише підприємства критичної інфраструктури, а й благодійні організації. Однак, як пояснив юрист Владислав Дерій на порталі "Юристи.UA", зробити це можливо лише за дотримання суворих умов.

Головна вимога — благодійна організація повинна офіційно займатися саме благодійною діяльністю. Це має бути основна мета, чітко прописана в установчих документах організації відповідно до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Проте цього недостатньо. Для оформлення бронювання працівників організація також має відповідати ще кільком важливим критеріям:

Лише за дотримання усіх цих вимог благодійна організація зможе звернутися до відповідних структур із запитом на бронювання конкретного працівника.

Таким чином, сама назва "благодійна організація" не дає жодних переваг чи автоматичного захисту від мобілізації. Юридичний статус має бути підкріплений реальними діями та фінансовим внеском у підтримку обороноздатності країни.

Зазначимо, що процедура бронювання вимагає окремої реєстрації в державному реєстрі та проходження перевірок. У разі позитивного рішення працівника переводять на спеціальний військовий облік із відстрочкою від призову.

Нагадаємо, розвернуть на кордоні: кого з чоловіків не випустять з країни попри законне право

Раніше ми розповідали, що сім’ї військових залишать без виплат: що може стати причиною відмови

Також, мобілізація студентів у липні: депутат дав остаточну відповідь