Дедалі більше військовозобов'язаних українців користуються додатком "Резерв+". Однак є випадки, коли в електронному профілі з'являються помилки — від неточностей у персональних даних до неправдивої інформації про військовий облік.

Юристка Ангеліна Лисак на порталі "Юристи.UA" пояснила, що у разі виявлення помилок громадянин має право вимагати їх виправлення.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Насамперед необхідно подати письмову заяву до територіального центру комплектування з проханням внести зміни до даних у "Резерв+". У зверненні слід зазначити конкретні неточності та надати підтверджуючі документи.

Що робити, якщо ТЦК ігнорує?

Якщо звернення до територіального центру комплектування не дає результату, закон дозволяє оскаржити бездіяльність у судовому порядку. За словами юристки, суд може зобов'язати ТЦК внести зміни до бази даних "Оберіг", яка є джерелом інформації для "Резерв+".

Популярні новини зараз
Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Автоматичне бронювання за три доби: кому доступна відстрочка без зайвих заяв і черг Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
Показати ще

Додаток "Резерв", скріншот: YouTube
Додаток "Резерв", скріншот: YouTube

Неточні дані в системі можуть вплинути на повістки, місце обліку і навіть законність мобілізаційних рішень. Тож коректність записів у "Резерв+" має не лише формальне, а і юридичне значення.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв студент після 25? Готуйся до фронту: кого можуть позбавити відстрочки та мобілізувати влітку 2025 року.

Також наш портал інформував, ефективні результати: міністр пояснив, чи планують примусову мобілізацію юнаків з 18 років.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, нові правила бронювання: хто зможе отримати відстрочку від мобілізації навіть без військового квитка.