Якщо військовозобов'язаного оголосили у розшук, то поліція має право провести затримання та доставити порушника до ТЦК та СП. Проте процедура має проводитись у визначеному законодавством порядку.

Що зобов'язані зробити співробітники Національної поліції перед затриманням та доставкою громадянина до територіального центру комплектування, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".

ТЦК та поліція. Фото: скрін youtube
ТЦК та поліція. Фото: скрін youtube

Правозахисник наголосив, що перш ніж здійснити адміністративне затримання має бути складений відповідний протокол.

"Поліція повинна скласти протокол про адміністративне затримання. Після того доставити Вас до ТЦК задля складання протоколу та винесення постанови про притягнення Вас до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку", - пояснив адвокат.

Популярні новини зараз
Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Показати ще

ТЦК та поліція Фото: скрін youtube
ТЦК та поліція Фото: скрін youtube

Якщо під час затримання протокол не складався, то громадянин має право подати скаргу керівництву відповідного департаменту поліції, а також омбудсмену чи у прокуратуру.

Водночас юрист Владислав Дерій додав, що затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більше трьох годин.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізаційні штрафи сиплються лавиною: яку максимальну суму може "впаяти" ТЦК.

Також наш портал інформував, українців з відстрочками масово хапають на вулицях: чи може ТЦК самостійно анулювати захист від мобілізації.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ефективні результати: міністр пояснив, чи планують примусову мобілізацію юнаків з 18 років.