Не встигнеш озирнутись, як замість спокійного пенсійного життя — нова вимога: залишайся на роботі. Влада офіційно оголосила: в умовах пенсійної кризи українці мають працювати якомога довше. Ба більше, до активного життя повернуть і людей з інвалідністю.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович б’є на сполох: в Україні склалася критична ситуація — на одного працюючого припадає один пенсіонер. Це означає, що система просто не витримує. 6 мільйонів працівників утримують державу, яка годує ще десятки мільйонів.

Працюючий пенсіонер, скрін з YouTube
Працюючий пенсіонер, скрін з YouTube

«Наскільки реально бути успішною, багатою, розвиненою країною за такого співвідношення?» — риторично запитує міністерка. І дає відповідь: реформи неминучі.

Новий підхід до соціальної політики — замість “доглядати” людей старшого віку, держава хоче їх залучати до економіки. Йдеться не лише про роботу за наймом — це й участь у волонтерстві, мікробізнес, навчання та передача досвіду.

Популярні новини зараз
Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Показати ще

Жінки після 65 років мають у середньому ще 8 років здорового життя, чоловіки — 5. У цей період вони можуть бути активними і не потребують постійного медичного нагляду. Чому б не використати цей потенціал, вважає влада.

Мінсоцполітики планує запуск мережі “центрів життєстійкості” — хабів підтримки та розвитку, де літні люди зможуть проходити перекваліфікацію, отримувати послуги психолога, тренера чи кар’єрного радника.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

У країнах ЄС понад 50% людей з інвалідністю працюють. В Україні — лише 16%. Це не просто цифри, а втрачені можливості, ізоляція і соціальне виключення.

«Залишати людину надовго без роботи — означає втрачати її потенціал», — наголошує Жолнович.

Мінсоцполітики запускає нові програми працевлаштування людей з інвалідністю. На місцях працюватимуть кейc-менеджери, які допоможуть знайти роботу, адаптувати умови праці, а в разі потреби — залучити роботодавців до програм підтримки.

Нагадаємо, соцдопомога замість пенсії: яка сума виплат, якщо маєте всього 10 років стажу

Раніше ми розповідали про нововведення у правилах ідентифікації: ПФУ попередив – як не втратити пенсію

Також, вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей